Благодійний концерт на допомогу “Роті УВО”.

Олександр Вакуленко, фото автора.

6 жовтня 2023 року в Києві у Національному музеї літератури України відбувся благодійний концерт на допомогу ,,Роті УВО’’ ім. Є. Коновальця ,,Заповіт’’.

Саме у вірші ,,Заповіт’’ різносторонньо обдарований митець із поетичною душею та мужнім серцем воїна Борис Гуменюк суворо та реалістично показав бойові будні  російсько-української війни, думки та бажання українських захисників.

Про Бориса Гуменюка, Василя Кіндрацького та Бориса Гончара розповів голова ОУН Богдан Червак тримаючи в руках дорогоцінну світлину із зображенням цих трьох бійців  ,,Роти УВО’’, які стали на захист України ще в 2014 році. У нашій пам’яті залишився Василь Кіндрацький, який загинув 28 травня 2015 році на позиції ,,Шахта’’ поблизу села Водяне під Донецьком. Поки що,  невідомою залишається доля його побратимів по зброї…

Війна тим часом триває і наші військові постійно потребують різноманітної допомоги для успішного протистояння на полі бою із ворогом. Тому метою концерту був збір коштів для придбання антидронової рушниці. Й захід зібрав однодумців, небайдужих людей, які всім своїм серцем переживають за долю країни. Тим більше, що з’явилася гарна нагода відчути на концерті атмосферу вишуканого мистецтва.

І дійсно концерт перевершив усі найоптимістичніші сподівання. Адже у виконанні піаніста, лауреата міжнародних конкурсів Бориса Зобіна пролунали ,,Етюди у формі старовинних танців’’ композитора Віктора Косенка.

Піаністка, лауреатка міжнародних конкурсів Людмила Чичук усіх зворушила неперевершеною мелодією ,,Партити №5’’ композитора Мирослава Скорика та українськими народними піснями у джазовій обробці композитора Олександра Саратського. Синхронно із музичними композиціями Роксана Чичук демонструвала на великому екрані слайди документальних фоторобіт журналістки Олени Максименко та художніх фотографій  етнофотографки Анни Сенік, придаючи тим самим літературно-музичному заходу особливого шарму.

У фінальній частині творчого вечора у виконанні заслуженого артиста України Олександра Ігнатуши почали лунати геніальні слова вражаючого вірша Бориса Гуменюка ,,Заповіт’’:

,,Сьогодні знову копаємо землю

Цю ненависну донецьку землю

Цю черству закам’янілу землю

Тулимося до неї

Ховаємося в ній

Ще живі…’’

Й одразу пригадалося висловлювання літературознавця та публіциста Михайла Слабошпицького: ,,Борис Гуменюк переїхав танком усю українську поезію. Тепер буде українська поезія до Гуменюка і після Гуменюка’’.

Благодійний концерт на допомогу ,,Роті УВО’’ ім. Є. Коновальця – ще один важливий крок у боротьбі за нашу перемогу. Щоб мирне небо нарешті засяяло над Україною і не лилася кров людська.