Пам’ятний дзвін і жива квітка – до дня народження Андрія Мовчана

Олександр Вакуленко
Фото автора
17 січня 2021 року в Києві на алеї Героїв Небесної Сотні біля Екуменічного храму Архистратига Михаїла та Українських Новомучеників вшановано Героя Небесної Сотні Андрія Мовчана. Саме у цей зимовий день йому виповнився б 41 рік.

Родом Андрій із Чернігівщини, але тривалий час мешкав у Києві. Працював майстром сцени у Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка. Переймаючись долею України, у листопаді 2013-го долучився до мирних протестів, відстоюючи права українців жити за цивілізованими правилами. Був членом політичної партії ,,Демократичний Альянс’’.
20 лютого 2014 року життя активіста Майдану Андрія Мовчана зупинила куля спецпризначенця. Але, в пам’яті народній він продовжує жити, як один із найдостойніших представників українського суспільства.
Патріотичний церемоніал ,,День народження Героя’’ започаткував Національний музей Революції Гідності. В січні народилося одинадцять Героїв Небесної Сотні. І у ці дні в їх честь лунає пам’ятний дзвін і жива квітка лягає до портрета Героя на місці, де гинули люди за Волю та Гідність України.