Нове прочитання гімну ОУН

«…Бо плач не дав нікому ще свободи!»
Автор пісні – поет Олесь Бабій, який на початку ХХ століття організував літературний гурт «Митуса». Проте національно-визвольна боротьба покликала його до бою – був хорунжим УГА, та співучасником пресової кватири Київської формації Січових Стрільців. У 1929 р. – учасник установчого конгресу ОУН, за що польський уряд засудив його на 4 роки ув’язнення. З 1944 – на еміграції (Німеччина, США). Помер у Чикаго у 1975 р.

До запису аудіоверсії маршу #ОлегСкрипка долучив українських рок-музикантів, зокрема: Сергія ВасилюкаОлександра Положинського, Олега Михайлюту, Sergiy FomenkoIvan LenyoTaras KompanichenkoЖуравля Юрія,  Sergii TanchynetsЧубая ТарасаСергія Жадана.
✪ Ідея створення Маршу української армії виникла в Олега Скрипки під час фронтових концертів, в момент вшанування пам’яті воїнів, загиблих напередодні від ворожого мінометного вогню.
✪ Слова гімну – це видозмінений твір «Зродились ми великої години..» Олеся Бабія, яка колись була маршем Організації українських націоналістів.
✪ Відео на Марш Нової Армії відзняли у приміщенні Малої Опери у Києві.
✪ Кліп знімала творча команда, що започаткувала наприкінці літа 2014-го знані серед фронтовиків і волонтерів творчі зустрічі у Головному військовому клінічному госпіталі МО України.
✪ На підготовку зйомки пішло 5 днів, з урахуванням репетицій, виготовлення декорацій і збору техніки та необхідного обладнання.
✪ Тризуб виготовили за 3 дні, розміром 2.60 / 3.50 м, з пінопласту завтовшки більше 25 см. Для того щоб внести його до зали, тризуб довелося розпилити навпіл і збирати на сцені, оскільки у Малій опері не виявилося дверей такого розміру!
✪ Почесна варта у кліпі виконувала програму стандартного виступу, але кількість солдатів і послідовність виконання для зйомки була змінена. Всього перед зйомками було дві репетиції!
✪ Загалом під час знімального процесу на майданчику перебувало 66 солдатів і 22 людини технічного персоналу!
✪ Зйомка розпочалася о 12.00 і закінчилася о 17.55 – в армії важлива дисципліна!
✪ За весь час тільки один солдат попросив зробити Селфі з музикантами, основний час між дублями вони репетирували і стояли «на варті»
✪ Держава не витратила жодної копійки на створення кліпу, зйомки цього відео – виключно приватна ініціатива.
✪ Монтаж кліпу тривав 7 днів.
✪ Кліп затверджували всі державні військові установи
✪ З моменту підготовки кліпу і до його прем’єри в Генштабі знадобилося 24 дні!

 

Залишити відповідь