На книжкову полицю націоналіста – Микола Сулятицький «За покликом великого чину»

До сторіччя створення Української Військової Організації (УВО) вийшла книга відомого дослідника українського національно-визвольного руху, доцента кафедри українознавства Івано-Франківського медичного університету Миколи Сулятицького «За покликом великого чину».

У виданні досліджуються минулий і сучасний періоди діяльності націоналістичних організацій Івано-Франківщини у відстоюванні державницьких позицій як в краї, так і в Україні загалом.          Через всю книгу  наскрізною ниткою проходить думка про те, що сучасний український націоналізм, попри свою мілітарну спрямованість, залишається одним із дієвих і результативних засобів боротьби в жорстокій інформаційній війні, яку розв’язала супроти України імперська Московія.

Перший розділ книги «На узвишшях національного духу» представляє авторські публіцистичні напрацювання про видатних діячів українського національно-визвольного руху минулого, про консолідаційні процеси націоналістичного руху сучасності, окреслює подальші завдання і перспективи.

У другій частині «Фотомиті чину» вміщено добірку світлин, які висвітлюють знакові події діяльності націоналістичних організацій Івано-Франківщини, їхню важливу роль у державотворчих процесах. Це участь націоналістів  у публічних заходах, виступи на конференціях, виставках тощо.

Окремо представлена добірка світлин із численних виставок національно-патріотичного спрямування, які відбувалися впродовж останніх років в Івано-Франківському національному медичному університеті. Матеріали для них надавали колекціонер, очільник Івано-Франківської станиці резерву Дивізії «Галичина» Юрій Гудчак, директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. С. Бандери Ярослав Коретчук, директор Івано-Франківського обласного краєзнавчого музею Євген Штиркало та колекціонер-краєзнавець Володимир Шеремета. Ці заходи відбулися за сприяння ректора ІФНМУ, професора Миколи Рожка, першого проректора, професора Анні Ерстенюк, колективу бібліотеки ІФНМУ на чолі з директором Мирославою Татарин та працівників, викладачів кафедри українознавства та співробітників університету.

Також у виданні містяться фотокопії численних документів, зокрема, звернень і заяв, які висвітлюють послідовну патріотичну діяльність на Прикарпатті обласного націоналістичного громадсько-політичного об’єднання «Національний вибір». Упродовж десятиліття воно успішно координує діяльність націоналістичних організацій,  результатом чого стали реалізовані численні проекти з утвердження нашої національної пам’яті та відновлення історичної справедливості.

Книга Миколи Сулятицького «За покликом великого чину» займе гідне місце серед національно-патріотичних видань,  сприятиме поширенню націоналістичних ідей у сучасному соціально-політичному просторі, а особливо – серед молоді.