Відкритий лист до Президента України

4 лютого 2020 р. на адресу Культурної референтури ОУН надійшло повідомлення про звернення ГО «УКРАЇНА-2050» до президента України.
 
 Публікуємо текст відкритого листа.
 

4 лютого 2020 р.

Вельмишановному пану Володимиру Зеленському

Президенту України

Офіс Президента України
вул. Банкова, 11
м. Київ, 01220, Україна
Letter@apu.gov.ua

Вельмишановний пане Президенте!

Відкритий лист до Президента України у наступній нагальній справі:

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства та права і обов’язки закордонних українців

У Вашій інавгураційній промові 20 травня 2019 р. у Верховній Раді України, Ви так звернулися до всіх українців у світі:     

 І сьогодні я звертаюсь до всіх українців у світі. Нас 65 мільйонів.
Так, не дивуйтесь – нас 65 мільйонів. Тих, кого народила українська земля.
Українці в Європі та Азії, у Північній та Південній Америці, в Австралії і в Африці.
Я звертаюсь до всіх українців на планеті!

Ви нам дуже потрібні. Усім, хто готовий будувати нову, сильну та успішну Україну,  я з радістю надам українське громадянство.
Ви повинні їхати в Україну не в гості, а додому.
Ми чекаємо на вас. Сувенірів з-за кордону не потрібно, привезіть, будь ласка, свої знання, досвід і ментальні цінності.
Все це допоможе нам почати нову епоху.  
Скептики скажуть: це фантастика. Це неможливо.
А може, це і є наша національна ідея? Об’єднавшись – зробити неможливе.
Всупереч усьому!

ГО «Україна-2050»

З приємністю хочу повідомити Вас, як Президент новоствореної української неприбуткової організації та Президент Світового Конґресу Українців (2008-2018), що ми Вас почули та 19 грудня 2019 р. на Офіційних установчих зборах у Києві була створена Громадська організація (ГО) «Україна-2050» за участю українців з України та української діаспори.

ГО «Україна-2050» працюватиме з зацікавленими сторонами в Україні, з міжнародною спільнотою та українською діаспорою, щоб допомогти розробити спільну візію майбутнього України та впровадити впродовж одного покоління – а саме до 2050 року, стратегію для сталого розвитку України, як повністю незалежної, територіально цілісної, демократичної, реформованої та економічно конкурентноспроможної європейської держави.

Основні цілі ГО «Україна-2050» складаються з чотирьох (4) частин, а саме сприяння забезпеченню: 

(i) цілком незалежної, територіально цілісної та обороноздатної України; 

(ii) Патріаршого статусу, як для Православної Церкви України, так і  для Української Греко-Католицької Церкви разом із міжконфесійним,  міжнаціональним та міжетнічним порозумінням; 

(iii) інтеграції України в Європейський Союз та входження України в число перших  10 країн у світі за Валовим внутрішнім продуктом (ВВП) на душу населення та 

(iv) щоб громадяни України постійно посідали місце серед перших 20 країн  у Світовому індексі щастя Організації Об’єднаних Націй (ООН).

Додаткову інформацію про ГО «Україна-2050», включно зі складом її керівних органів,  можна знайти на нашому веб-сайті https://ukraine-2050.org/ .

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства

Ми з великим зацікавленням переглянули проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства, який Ви внесли й тепер розглядає Верховна Рада України: 

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=67632 .

На жаль, у цьому проекті Закону, щодо громадянства України, не вповні є відчутні Ваші важливі слова, що закордонні українці можуть дійсно «їхати в Україну не в гості, а додому» та коли вони перебувають в Україні на законних підставах, в основному користуватися такими самими правами і нести такі самі обов’язки, як громадяни України. 

Наприклад, у цьому проєкті Закону передбачається, без винятку для закордонних українців, що у Кабінеті міністрів України та державній службі України не може бути особа, яка має подвійне громадянство.

Внесок української діаспори у захист та розбудову України

Ми нагадуємо, що офіційна статистика Національного банку України змістовно показує, що українцями з-за кордону перераховано до фінансової системи України за 2015-2019 рр. понад 29,2 млрд дол. США.

У той самий період Міжнародний валютний фонд (МВФ) надав кредитів Україні на $10 млрд дол. США. Одночасно з тим у 2015-2019 рр. Україна повернула МВФ кредитів та сплатила відсотки за їх використання $7,3 млрд дол. США.

Рівночасно, українська діаспора, на чолі зі Світовим Конґресом Українців, ще додатково допомагала українському народу в Україні, співпрацюючи з нашими Церквами, владними структурами України та держав їх проживання і громадянським суспільством та зосереджуючи свої зусилля на таку основну працю:

 • Зміцнення міжнародної коаліції на підтримку України в захисті своєї територіальної  цілісності від російської гібридної агресії: 

            – продовження та посилення цільових санкцій проти
              Російської Федерації, поки вона  не деокупує Крим і
              Схід України та 

            – надання Україні військової допомоги для захисту
              своїх кордонів. 

 • Звільнення українських політичних в’язнів і заручників, утримуваних російськими владними структурами, та захист людських, національних і релігійних прав та свобод українців і кримських татар на незаконно окупованих Російською Федерацією територіях Криму і Сходу України та у Російській Федерації. 
 • Протидія російській дезінформації та поширення правдивої інформації про Україну шляхом висвітлення її прогресу в реформуванні, модернізації та поборюванні корупції.
 • Надання Україні економічної, технічної і гуманітарної допомоги для подолання наслідків російської гібридної агресії.
 • Підтримка євроінтеграційних прагнень України: 

            – підписання, ратифікація та втілення в життя Угоди
              про асоціацію між ЄС і Україною
та набуття Україною
              членства в Європейському Союзі (ЄС);

            – запровадження для України безвізового режиму до
              Шенгенської зони;

            – визнання та всебічна підтримка міжнародним
              співтовариством реформ в Україні та

            – поглиблення взаємовідносин і співпраці ЄС з
              Україною.

 • Підтримка євроатлантичного курсу України: 

            – надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО  та
            – набуття Україною членства в НАТО. 

 • Надання Томосу про автокефалію Православної Церкви України. 
 • Визнання Патріаршого статусу Української Греко-Католицької Церкви.
 • Визнання Голодомору геноцидом українського народу та
 • Спостереження за президентськими і парламентськими виборами в Україні. 

Пропозиції  ГО «Україна-2050», щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства

З огляду на такий значний внесок української діаспори, ГО «Україна-2050» Вас просить тепер створити такі умови, які будуть сприяти, щоб українська діаспора могла ще більш активно і ефективно допомагати захищати та розбудовувати Україну.

ГО «Україна-2050» звертається до Вас з проханням внести необхідні зміни у проекті Закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства, а зокрема забезпечити, щоб особи, які мають статус закордонного українця та, які законно перебувають в Україні:

 1. мали право набувати громадянство України без зобов’язання припиняти чи відмовляти їх іноземне громадянство (окрім громадян країни, яку Верховна Рада України визнала країною-агресором); а також, в основному користувалися такими самими правами і несли такі      самі обов’язки, як громадяни України, а зокрема, на підставах встановлених для громадян України, могли:
 1. працювати та провадити трудову діяльність;
 2. обирати та бути обраними до виборчих органів усіх рівнів влади і місцевого самоврядування та бути державними службовцями України;
 3. мати право вступу до навчальних закладів України та  
 4. користуватись правом власності на землю.

Готовність до співпраці

У зв’язку з вищесказаним, ГО «Україна-2050» заявляє свою готовність попрацювати з Офісом Президента України та владними структурами і громадянським суспільством України, а також зі Світовим Конґресом Українців і його мережею, для удосконалення проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства.

У разі будь-яких запитань просимо звертатися до Виконавчого директора ГО «Україна-2050» пана Мирона Найди (ел. адреса: mnayda@ukraine-2050.org / Тел. WhatsApp : +380 67 671 55 05).

З повагою,
ГО «УКРАЇНА-2050»
Евген Чолій, Президент

https://ukraine-2050.org/f/відкритий-лист-до-президента-україни?fbclid=IwAR2F6sQyOmgFR37nPdaJdEn4KWICLgxU0ZqQn7b5ebiFmzJrWHd3aWydvqQ