Євген Коновалець – завжди актуальний

Олександр Вакуленко

Олександр Вакуленко

14 червня 2020 року виповнюється 129 років від дня народження українського громадсько-політичного та військового діяча, провідника ОУН Євгена Коновальця.

До своєї загибелі 23 травня 1938 року в Роттердамі Євген Коновалець перебував у авангарді боротьби за Українську Самостійну Соборну Державу. Очолювана ним ОУН увійшла в історію як найефективніша та найпослідовніша організація національно-визвольного спрямування. Євген Коновалець докладав чимало зусиль щоб у всьому світі знали про поневолення України більшовиками й про злочини які вони чинять проти українців. Інформацію про це доносили організовані ним українські політичні та інформаційні служби в багатьох країнах Європи.

Пам’ять про Євгена Коновальця не згасає і в наші часи. Так 1 жовтня 2016 року в Києві у Фундації імені Олега Ольжича урочисто передано для Історико-меморіального музею Євгена Коновальця у Зашкові Львівської області копію посмертної маски Євгена Коновальця. Цю історичну реліквію, оригінал якої зберігається в Канаді отримав директор музею Євгена Конвальця Ігор Сілецький із рук директора Бібліотеки імені Олега Ольжича, директора Музею Української революції 1917-1921 рр. Олександра Кучерука.

Євген Коновалець як символ боротьби за визволення України залишається актуальним для нинішнього покоління українців, які відстоюють своє право жити на рідній землі.

Фото автора