Відзначення 125-річчя ВГО «Сокіл»

Олександр Вакуленко

Олександр Вакуленко

16 лютого 2019 року в Києві відбувся Марш правих традицій на честь 125-річчя всеукраїнської громадської організації ,,Сокіл’’.

Молодіжна організація ,,Сокіл’’із 1894 року відома своєю жертовною діяльністю заради України. Більшовики у 1939 році її заборонили, сподіваючись придушити прояви українського націоналізму та прагнення українців здобути волю й збудувати власну державу. У нинішні часи організація була відновлена у жовтні 2006 року у Львові зусиллями Тараса Скиби, Івана Калинича, Ярини Вайди, Богдана Стадника.

,,Сокіл’’ сьогодні – це повноцінне життя молоді, яка докладає максимум зусиль для перемоги української нації.

Сокільці під час урочистих заходів у столиці України вшанували свого побратима Мирослава Мисла, загиблого на Сході України. Ця молода людина – легендарна особистість усього націоналістичного руху України. Найкращі йдуть від нас першими. Так сталося й під час Революції Гідності. До Меморіалу Героям Небесної Сотні також лягли квіти від сокільців.

Після шикування на Майдані Незалежності до молоді звернулися учасник московсько-української війни Юліан Матвійчук, лідер громадської організації С14 Євген Карась, голова ВГО ,,Сокіл’’ Юрій Чорнота, лідер ВО ,,Свобода’’ Олег Тягнибок.

Кульмінацією виступів стає заява про те, що ,,Сокіл’’ долучається до об’єднаних сил націоналістів і оголошує про підтримку єдиного кандидата від українських націоналістів на посаду Президента України Руслана Кошулинського.

Під барабанний бій розпочався смолоскипний марш. Дівчата тримають в руках портрети загиблих Героїв. Серед них не лише сокільці, а й представники дружніх організацій − Михайло Жизневський із УНА-УНСО, Андрій Кривич із ,,Правого сектору’’. На своєму шляху колона тричі зупиняється. Відбувається покладання квітів до барельєфів ідеологу українського націоналізму Дмитру Донцову, крайовому провіднику ОУН на східних українських землях Дмитру Мирону ,,Орлику’’ та Січовим Стрільцям під командуванням Євгена Коновальця та Андрія Мельника.

Святкування 125-річчя ВГО ,,Сокіл’’ продовжується благодійним концертом за участі гуртів Go-A, OT Vinta та KARNA у ,,Портер Пабі’’.

Організатором заходу виступив Київський осередок ВГО ,,Сокіл’’.

Фото автора

Залишити відповідь