Вечір пам’яті Зеновія Красівського

Олександр Вакуленко

Олександр Вакуленко

12 листопада 2019 року в столичному Будинку письменника відбувся вечір пам’яті Зеновія Красівського з нагоди 90-річчя від дня народження.

Є люди непохитні, як скеля. Саме вони зазнають на своєму життєвому шляху нелюдських випробувань. До когорти таких яскравих особистостей належить український громадсько-політичний діяч Зеновій Красівський (1929−1991). Національно-визвольна боротьба за волю України була справою його життя. Очолюючи разом зі своїми побратимами Український Національний Фронт (УНФ), він твердо заявляв про право України на державний суверенітет. За прояв національної свідомості був неодноразово ув’язнений. Перебуваючи за ґратами, Зеновій Красівський чинив спротив совєтській репресивній системі своєю поезією. Входив до складу Української Гельсінської групи. Був Крайовим Провідником ОУН (революційної) в Україні. На відміну від багатьох відомих та безіменних патріотів йому пощастило дожити до історичного відновлення Незалежності України. У 2006 році відзначений орденом «За мужність» 1 ступеня (посмертно).

Від дружби із Зеновієм Красівським залишилося велике і світле враження у ведучого вечора Романа Коваля, який вважає його своїм учителем. Напевно, Зеновію Красівському вдалося поставити на стежку служіння Україні не одну людину.

Із теплою вдячністю гості вечора сприйняли гуцульські мелодії у виконанні цимбаліста Василя Паланюка. Твори Зеновія Красівського лунали із уст поетів Василя Ковтуна, Владлена Ковтуна, кобзаря Тараса Силенка, народної артистки України Галини Яблонської.

У своїх виступах голова НСПУ Михайло Сидоржевський, редактор газети «Шлях перемоги» Віктор Рог, голова ОУН Богдан Червак, Юрій Шухевич (син легендарного командира УПА Романа Шухевича), видавець Марко Мельник, Орина Сокульська (сестра одного із очільників УНФ Ярослава Лесіва), командир ОДЧ «Карпатська Січ» Олег Куцин, депутат Київради Юрій Сиротюк, письменниця Лариса Ніцой висловили свої думки про життя та діяльність Зеновія Красівського, який є беззаперечним авторитетом для сучасного покоління українців.

Усі із цікавістю переглянули документальний фільм про Зеновія Красівського, створений Українською інформаційною службою.

Організатором Вечора пам’яті Зеновія Красівського виступили Національна спілка письменників України, Історичний клуб «Холодний Яр», ОУН (б) та видавництво Марка Мельника.

Фото автора