Презентація книги ,,Шляхетні серця’’.

Олександр Вакуленко, фото автора.

19 листопада 2023 року в Києві у Readeat Книгарні/кав’ярні відбулася презентація книги Романа Коваля ,,Шляхетні серця’’.

Це нове, 19-е видання із серії ,,Видатні українці’’ бібліотеки Історичного клубу ,,Холодний Яр’’ одразу привернуло увагу. Адже Роман Коваль упорядкував збірник спогадів  присвячений чотирьом українським захисникам із неймовірною відвагою та шляхетними серцями. І в цивільному житті вони віддавали усі свої сили та уміння заради  творення нашої історії. Й перебуваючи на російсько-українському фронті, як військові-добровольці захищали рідну країну, землю своїх предків, мир та спокій українців. Це громадський і екологічний діяч, боєць 72-ої  окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, старший солдат ЗСУ Олег Собченко ,,Чорний’’; поет, голова ГО ,,Дух Нації’’, стрілець 24-ої ОМБр імені короля Данила Юрій Дадак ,,Руф’’; депутат Полтавської міської ради від політичної партії ВО ,,Свобода’’, боєць 116-ої окремої бригади територіальної оборони, молодший сержант ЗСУ Юліан Матвійчук ,,Бобер’’ та викладач корейської мови, офіцер 95-ої окремої десантно-штурмової бригади, лейтенант ЗСУ Денис Антіпов ,,Бук’’.

Першим із них загинув 41-річний Юрій Руф. Це сталося 1 квітня 2022 року під Попасною. 11 травня того ж року в селі Довгеньке на Харківщині поліг 32-річний  Денис Антіпов. Новий 2023 рік також розпочався із болючих втрат. Адже 24 січня у Вугледарі загинув 49-річний Олег Собченко. Сумна звістка надійшла і із шпиталю Дніпра, де 20 травня не витримало серце у пораненого в районі Мар’їнки 33-річного Юліана Матвійчука.

У героїв книги було чимало спільного. Олег Собченко та Юліан Матвійчук пройшли російсько-українську війну ще до повномасштабного вторгнення у складі легендарного підрозділу ,,Азов’’. А Денис Антіпов у 81-ій окремій аеромобільній бригаді. Усі вони були активними учасниками пам’ятних заходів Історичного клубу ,,Холодний Яр’’. Юрій Руф у 2016-2021 роках ще й виконував обов’язки сценариста та ведучого  Фестивалю нескореної Nації ,,Холодний Яр’’.

Своїми спогадами про побратимів під час презентації книги поділилися Президент Історичного клубу ,,Холодний Яр’’ Роман Коваль, керівник Благодійного фонду ,,Героїка’’ Павло Подобєд, військовослужбовці Андрій Мацьків та Андрій Іллєнко, громадський активіст Олег Слабоспицький. Виступили також художниця Надія Віннік, яка безпосередньо працювала над створенням цього видання, поети Владлен Ковтун та Василь Ковтун, магістр філософії Ігор Дідковський. Музичні виступи пролунали у виконанні Василя Паланюка та В’ячеслава Купрієнка.

У фінальній частині заходу ведучий Роман Коваль представив режисера і оператора документального фільму ,,Шляхетні серця’’ Юрія Дереневського. І одразу ж відбулася прем’єра скороченої версії цього вражаючого фільму про 28-мі вшанування героїв Холодного Яру під час яких було відкрито пам’ятники поету та воїну Юрію Руфу і аеророзвідникам Олегу Собченку, Юліану Матвійчуку та Денису Антіпову на Меморіалі козакам-добровольцям у Холодному Яру (скульптор Ігор Семак).

Організаторами презентації книги ,,Шляхетні серця’’ виступили RIDКнигарня/кав’ярня (директор Тетяна Лисун), Історичний клуб ,,Холодний Яр’’ та Видавництво Марка Мельника.