Музичне свято із дуетом «Живосил&Осяйна»

Олександр Вакуленко

Олександр Вакуленко

18 січня 2020 року в Києві у Будинку спілки письменників України відбувся Музичний вечір з Василем Лютим та Оксаною Бут – «Живосил&Осяйна» в рамках суботніх  зустрічей Клубу української авторської пісні та співаної поезії «Гітара по колу». Засновники цього  проєкту є напрочуд самовіддані музичному мистецтву автори-виконавці та композитори Неля Франчук і Григорій Лук’яненко.

Дует «Живосил&Осяйна» у складі талановитого музиканта, автора легендарної пісні «Меч Арея», яка підіймає дух українців, Василя Лютого та чарівної представниці  родинного етно-гурту «Буття» Оксани Бут є помітним та яскравим явищем  музичного життя України. Адже їхні колоритні та мелодійні пісні наповнені позитивною і потужною енергетикою. А використання різноманітних народних інструментів перетворюють концерти на дивовижні вистави.

І це одразу відчулося на вечорі, коли лунали пісні «Ой пойду я шугом»,  «Горіла сосна» на слова Василя Стуса за мотивами народної пісні,  «Давній мотив» Лесі Українки, «Зелений явір» Івана Франка, народний романс «Там де явір круто в’ється», імпровізація народної пісні «Як поїхав козаченько» і, звичайно, музичні композиції за творами Тараса Шевченка, Ірми Остапівни та перекладами Миколи Лукаша… Одна із пісень була присвятою Героям Небесної Сотні. У фінальній частині виступу відбулося спільне виконання щедрівок.

Але на цьому фантастичне музичне свято не закінчилося, адже гітара одразу пішла по колу, й по черзі опинялася у руках лідера гурту Unava bend Аліси Кропивки, гітариста та співака Володимира Пироженка та автора-виконавця Дмитра Гуцала, які ознайомили глядачів зі своїми творчими здобутками.

Завершальним акордом творчого вечора став виступ пісенної родини Лук’яненків у складі Нелі, Григорія та маленької зірочки Мар’яни.

Музичні вечори Клубу української авторської пісні та співаної поезії «Гітара по колу» сприяють розвитку самобутніх, обдарованих поетів, музикантів та дають змогу шанувальникам української пісні доторкнутися до живого мистецтва.

Фото автора