Марш Захисників України

Олександр Вакуленко

Олександр Вакуленко

24 серпня 2020 року в День Незалежності України у Києві відбувся Марш Захисників України.

Із 2014 року на Донбасі точиться запекла боротьба за територіальну цілісність України, яка фактично перетворилася у московсько-українську війна. Неймовірну звитягу та непохитність українських воїнів сповна відчули сепаратистські бандформування та агресори із Московії. Й символічно, що саме на свято Дня Незалежності України  випала нагода висловити вдячність нашим мужнім захисникам. Тому слово ,,Дякуємо’’ на їхню адресу лунало майже безперервно.

У марші взяли участь ветерани війни на Сході України, родини загиблих у цій війні, родини Героїв Небесної сотні, поранені учасники Революції Гідності та московсько-української війни, родини полонених та зниклих безвісті, капелани, медики, волонтери, представниці Жіночого ветеранського руху, українські правозахисники із Київського товариства політв’язнів та репресованих, хлопці та дівчата, які підтримують сучасних українських політв’язнів Андрія Антоненка, Юлію Кузьменко та Яну Дугарь в рамках ініціативи Free Riff, Free Dr. Kuzmenko, Free Dugar… Близько 70 тисяч відданих синів та доньок України пройшли центральною вулицею Києва – Хрещатиком. Особливо приємно  бачити сивочолого комбатанта УПА Теодора Дячуна, який в лавах Армії Безсмертних пройшов горнило Другої світової війни й у наші часи підтримує українських воїнів.

Відважні, впевнені обличчя учасників маршу, які випромінювали безстрашний дух, чіткі кроки, патріотичні гасла та пісні вселяли впевненість, що ворог буде здоланий й довгоочікуваний мир нарешті встановиться на нашій землі.

Фото автора