Марш УПА ,,Бій колаборантам!’’

Олександр Вакуленко

Олександр Вакуленко

14 жовтня 2020 року в День захисника України у Києві відбувся вражаючий Марш УПА ,,Бій колаборантам!’’ Цей шістнадцятий марш в українській столиці присвячено 78 річниці створення УПА, а його учасниками стали люди, які йдуть в авангарді боротьби за українську ідею.

Захід розпочався урочистим віче біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Із емоційними промовами до присутніх звернулися голова фракції ВО ,,Свобода’’ в Київській міській раді  Юрій Сиротюк, військовий капелан Дмитро Таран, комбатант УПА Теодор Дячун, лідер ВО ,,Свобода’’ Олег Тягнибок, речниця ДУК ,,Правий сектор’’ Дана Виноградова, Сергій Тамарін від ,,Національного корпусу’’, кандидат на посаду Київського міського голови Андрій Іллєнко, член ОУН Борис Гончар, голова політичної партії ,,Правий сектор’’ Андрій Тарасенко, представник Конгресу Українських Націоналістів Володимир Петранюк, голова партії ,,Національний корпус’’ Андрій Білецький.

Олег Тягнибок у своєму виступі оприлюднив актуальні вимоги висунуті перед владою, стосовно  законодавчого захисту держави від колабораціоналізму. Адже Україна потребує захисту не лише на фронті, але й в правовій площині. Тому народний депутат України від ВО ,,Свобода’’ Оксана Савчук зареєструвала у Верховній Раді України законопрєкт, який містить доволі важливі питання: Скасувати реєстрацію та заборонити діяльність промосковських партій та організацій. Позбавити мандатів народних депутатів України та депутатів місцевих рад, які ведуть колаборантську діяльність. Зняти з виборів кандидатів від промосковських партій та організацій тощо.

Потім десятитисячна колона учасників маршу рушила вулицями Києва. Попереду  люди несуть як найсвятіші обереги великі прапори – державний синьо-жовтий та бойовий червоно-чорний. За ними йдуть учасники московсько-української війни із ,,Легіону Свободи’’, Добровольчого Українського Корпусу ,,Правий сектор’’ полку ,,Азов’’ та інших підрозділів. На узбіччі зустрічаються бігборди із вітанням на честь Дня захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці на яких вказано, що за 6 років у цій війні загинуло понад 400 захисників киян. Таку неймовірно дорогу ціну доводиться платити українцям заради збереження нашої країни для майбутніх поколінь.

Колона зупиняється біля Офісу Президента. Після виступів керівника Центрального штабу ,,Національного корпусу’’ Максима Жоріна, керівника Київського осередку партії ,,Правий сектор’’ Юрія Гуренка, юриста Віктора Шендебила, депутата Київради від ВО ,,Свобода’’ Володимира Назаренка, представника ,,Національного корпусу’’ Дмитра Кухарчука до Офісу Президента було передано текст законопрєкту про захист  державності від проявів колабораціоналізму та лист із вимогами української нації.

На завершення маршу пролунав український гімн.

Фото автора