ЖИТОМИРСЬКА ТРАГЕДІЯ. (Пам’яти трагічної смерти О. Сеника-Грибівського й М. Сціборського).

Андрій Мельник. Голова Проводу Українських Націоналістів). Постій, дня 5 вересня 1941 р.

(Цьому комунікату уже 82 роки, але його слова звучать неначе сьогодні написані).

УКРАЇНЦІ!

          Дня 30 серпня ц.р. на вулиці Житомира згинули геройською смертю два члени Проводу Українських Націоналістів: сотник Омелян Сеник-Грибівський і полковник інж. Микола Сціборський. Згинули вони від кулі каїна братовбивця у передових рядах борців за Українську Незалежну Соборну Державу. Упали у воріт Золотоверхого Києва, до якого рвались їхні серця і який вони оба перед 22 роками, якраз на днях 30 і 31 серпня 1919 року здобували у рядах Української Армії. Вони впали при сповнюванні свойого обов’язку, до краю вірні Україні, Націоналістичній Ідеї й Організації Українських Націоналістів. Ворожа рука рішилася на це злочинне вбивство у хвилю, коли українська нація переживає вирішальний час боротьби за свою волю, коли серця всіх українців спрямовані до національної єдности й творчої праці для України.

          Євген Коновалець, Омелян Сеник-Грибівський та Микола Сціборський — творці Українського Націоналістичного Руху та основоположники УВО та ОУН впали жертвою ворожих сил, що їм страшною та ненависною є українська державність. Вони, що продовжували започатковане Головним Отаманом Симоном Петлюрою державницьке діло, загинули як і Головний Отаман з наказу тієї самої Москви, з рук ріжних виконавців її волі…

                    Націоналісти й націоналістки!

          Організація Українських Націоналістів втратила двох членів Проводу: Омеляна Сеника-Грибівського і Миколу Сціборського, понесла велику жертву. Смерть тих двох великих українців, провідних націоналістів-революціонерів — це велика втрата для дальшої боротьби України. Серце рветься з болю у кожного з нас в обличчі великої жертви й трагедії нашого народу.

          В цю хвилину закликаю вас до спокою та рівноваги духа. Нас жде ще тяжкий змаг…

          Не вб’є ворог Ідеї, вбиваючи її носіїв. Жертва крови за правду родить когорти нових борців, що в своїй вірі і завзятті доведуть Ідею до перемоги.

          Будьте вірні Україні і націоналістичній Ідеї, стійте твердо на своїх стійках та давайте рішучу відсіч усім спробам нищити українську силу, звідкіль вони не походили б…

          Слава памяті незабутніх наших Друзів Омеляна Сеника-Грибівського і Миколи Сціборського! – Слава всім упавшим за Україну Героям!

          Слава Україні!

(Із Комунікату Вождя після вбивства в Житомирі)