“Видиш, брате мій”.

У видавництві “Апріорі” вийшли спогади Степана Шухевича “Видиш, брате мій” (упорядник Ростислав Кос) про службу автора в легіоні Українських Січових Стрільців. Це перше перевидання книги з 1930 року. Під командою Степана Шухевича починали свою військову кар’єру значна кількість згодом відомих діячів Українських Визвольних змагань, в тому числі міністр військових справ ЗУНР Дмитро Вітовський та Голова ОУН Андрій Мельник.

У своїх спогадах автор згадує, в тому числі, про перші військові успіхи майбутнього лідера ОУН, який в ті часи був командиром стеж (по-сучасному ДРГ), які діяли в тилу противника, проводили розвідку, знищували особовий склад та брали полонених для подальших допитів.

Книга написана зі справжнім талантом автора спостерігати і описувати події, давати влучні характеристики особам, які були його сучасниками. Степан Шухевич не мав відчуття “дипломатичності” чи “політкоректності”, тому його описи дуже цінні щирістю та відвертістю, хоча й деякі персонажі потім ображалися, читаючи перше видання спогадів на початку 1930-х років.

А ми маємо змогу знову зануритися в атмосферу того часу, подивитися на події очима автора, оцінити відомих і не дуже учасників тих подій, які мали сильні і слабкі сторони, були героями і боягузами, чесними і не дуже, але зображені саме такими, якими були : без прикрас і без образ.