22 серпня 1992 року Президент УНР і Голова ОУН Микола Плав’юк склав повноваження Державного Центру УНР на вигнанні Президентові України Леонідові Кравчуку.

Богдан Червак, голова ОУН.

Виступаючи з цієї нагоди на урочистій сесії Верховної Ради України, М. Плав’юк сказав: “Від імені Державного Центру Української Народньої Республіки в екзилі вітаю весь український народ, Владу України і всіх її громадян з днем першої річниці відновлення державної незалежности України. Історичним рішенням Верховної Ради України з дня 24 серпня 1991 року, потвердженим вільним волевиявленням народу України дня 1 грудня того ж року, здійснилась мрія синів і дочок українського народу. Мрія багатьох поколінь українського народу…Складаючи свої повноваження, ми заявляємо, що проголошена 24 серпня й утверджена 1 грудня 1991 року народом України Українська Держава продовжує державно-національні традиції УНР і є правонаступницею Української Народньої Республіки. Пане Президенте! Складаю на Ваші руки цей історичний документ, Грамоту, схвалену Українською Національною Радою, і бажаю Вам найкращих успіхів у закріпленні і розбудові незалежної, демократичної соборної України.Всьому народові України бажаю, щоб він, як Суверен своєї держави, як джерело її влади, стояв на сторожі її незалежности і щоб уже ніколи не було потреби, щоб Президент чи Уряд України були змушені діяти у вигнанні, але щоб успішно і на благо українського народу кермували нею в столиці вільної України – Києві! Щасти Вам Боже! Слава Україні!

P.S. Як не парадоксально, але до цього часу Україна зберігає правонаступництво з окупаційним періодом часів УРСР. Щоб цього не було народна депутатка ВО «Свобода» Оксана Савчук зареєструвала у ВР законопроект #5796 «Про правонаступництво України щодо Української Народної Республіки». Які ще аргументи потрібні, щоб невідкладно проголосувати цей законопроект і не ганьбитися перед світом?