Перша збірка поезій про Майдан: п’ять років по тому

(Анонс прес-конференції – круглого столу)

Дата, час: Пт, 15 лютого 2019, 14:00, Укрінформ

Організатори: Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ» та Громадська організація «Творча еліта України»

Мета: проінформувати громадськість про мистецьку імпрезу з нагоди виходу у світ п’ять років тому першої збірки поезій про події на Майдані.

Учасники:

  1. Юрій і Тетяна Пероганичі – ініціатори створення першої збірки поезій про Майдан «Материнська молитва. Українки героям Майдану»;
  2. Лариса Ніцой – дитяча письменниця, педагог, громадська діячка;
  3. Леся Горова – Народна артистка України, співавтор збірки;
  4. Наталія Богданець-Білоскаленко – головний науковий співробітник Інституту педагогіки АПН України, доктор педагогічних наук;
  5. Ніна Головченко – літературний критик

Питання до обговорення:

  1. Перша збірка поезій про Майдан. Як створювалася? Хто автори?
  2. Роль літературного слова в революційні, воєнні періоди сучасності.
  3. Анонс події.

Довідково:

14 лютого 2014 року, ще до розстрілів Небесної сотні, була підписана до друку перша антологія поезій про Євромайдан “Материнська молитва. Українки – героям Майдану”. Вона побачила світ завдяки співпраці мистецького порталу “Жінка-Українка” та видавництва «Наш Формат».

Першими читачами збірки стали ті, для кого вона й була написана – учасники Євромайдану. Перша презентація відбулася в розпалі революційних подій в колі майданівців в Українському домі.

26 жінок-українок вилили свій біль, свою тугу, свою віру і свою материнську молитву у віршовані рядки, які ввійшли до антології. Не всі вони професійні письменниці. Дехто з них – активні учасниці тих подій, матері, дружини, сестри тих, хто був  під кулями в центрі столиці. 

16 лютого 2019 творці і автори збірки з різних регіонів України, музиканти, учасники Євромайдану зберуться у столиці на творчий вечір (Клуб видавництва «Наш Формат», вул. Алли Горської, 5 початок о 14:00), аби згадати про події, які надихнули їх тоді на написання поетичних рядків, поділитися життєвими, творчими успіхами і ще раз нагадати про книжку, де кожне слово пронизане болем і незламною вірою в перемогу добра над злом.

Посилання на подію: http://fb.com/events/2218562858397911/

Залишити відповідь