Виставка “Перевтілення: портрети, що оживають”.

Олександр Вакуленко. Фото автора.

У Конотопському міському краєзнавчому музеї імені О. М. Лазаревського із великим успіхом пройшла виставка робіт творчого проєкту Анни Гавриленко та Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтва ,,Перевтілення: портрети, що оживають’’.

Адже відвідувачі цієї непересічної мистецької події неначе побували в двох різних епохах. Все завдяки тому, що  в експозиції виставки поряд із художніми портретами наших пращурів в українському народному вбранні, представлені  фотопортрети наших сучасників у аналогічному стилі. Й це гармонійне поєднання старовини і сучасності одразу вразило своєю вишуканістю, досконалістю та природною красою.

Вагому роль в реалізації цього оригінального проєкту належать музеям Сумщини. Картини ,,Дівчина з відрами’’ і ,,Портрет Марії Нестеренко’’ Миколи Пимоненка, ,,Дівчина-українка’’ Харитона Платонова, ,,Три покоління’’ і ,,Автопортрет у свитці’’ Федора Кричевського та ,,Рідна мати моя’’ Костянтина Ломикіна надані із колекції Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького.

Роменському краєзнавчому музею Державного історико-культурного заповідника ,,Посулля’’ належать картини ,,Українська дівчина’’ Яреми Отришка, ,,Дівчата з Коровинців’’, ,,Селянка з Засулля’’ і ,,Селянка з Недригайлова’’ Віктора Коровчинського.

Долучився до мистецького проєкту й Конотопський міський краєзнавчий музей імені О. М. Лазаревського, надавши два художні полотна: ,,Портрет матері’’ Гната Яременка та ,,Дівчина в хустині’’ Олександра Гофмана.

А майстерно виконані фотохудожницею Ніною Андрієнко світлини моделей засвідчили, що сучасне покоління українців не втратило зв’язок зі своїм історичним минулим. А навпаки, шанує рідну культурну спадщину та дотримується давніх традицій нашого народу. Недаремно яскраве вбрання, у якому зображені моделі та блискучі прикраси пройшли випробування часом, й  викликали захоплення та радість у відвідувачів незабутньої виставки ,,Перевтілення: портрети, що оживають’’.