Каплиця Воздвиження Хреста Господнього на Аскольдовій могилі

Леонід Осипчук

Леонід Осипчук

Напередодні свята Пресвятої Покрови члени Київської міської організації ОУН відвідали нещодавно освячену військову каплицю Воздвиження Хреста Господнього на Аскольдовій могилі.

Перед очима оунівців постали образи воїнів – князів, гетьманів, командирів часів УНР, героїв визвольних змагань часів Другої світової війни, героїв Небесної сотні та героїв російсько-української війни. А над ними Пресвята Покрова! Вражаюча ікона!

Величезних зусиль і здоров’я коштувала робота з розпису каплиці майстрам образотворчого мистецтва подружжю Марини і Петра Соченків. Шана їм і велика подяка! Особливої подяки заслуговує настоятель Української Греко-Католицької Церкви св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі отець Ігор, завдяки зусиллям якого і постала військова каплиця на честь Воїнів – Героїв та Військовий храм, зруйнований більшовиками на горі, де нині розташований Палац для дітей і юнацтва.

Після побаченого сам собою напрошується висновок: тут і тільки тут має право бути розташованим Військовий храм і пантеон Героїв України – борців за Українську Самостійну Соборну Державу! Для цього потрібно для початку небагато – політична воля керівництва держави! Ось це буде величезним кроком до об’єднання країни, яку і досі намагаються московити і п’ята колона роздерти на регіони і землі, тулячи до когорти героїв тих, хто руйнував Українську Державу і винищував її народ.