У Києві вшановано Героїв Небесної Сотні

Олександр Вакуленко

Фото автора

Із листопада 2013 по лютий 2014 року в українській столиці вирішувалася доля України, її подальший геополітичний шлях. Українці мріяли про цивілізований розвиток своєї держави, а “Московія” натомість докладала зусилля, щоб втягнути Україну у свою сферу впливу. Відповіддю на кремлівський диктат став масовий вихід людей на Майдан, який виявився продовженням устремлінь попередніх поколінь українців.

Про це розповіла виставка ,,Століття незламних’’ розміщена навколо Монументу Незалежності. Сорок історій та світлин цього пізнавального проєкту засвідчили тяглість боротьби українців за волю та гідність від створення Легіону Українських січових стрільців в 1914 році до  Революції Гідності. І якщо на початку 20 століття процеси державотворення закріпити не вдалося, то нині свідома частина українців за 94 революційні дні домоглася зміни влади. Неоціненно важливу роль у цьому відіграли люди, які заради майбутнього України  пожертвували своїм життям. Героями Небесної Сотні, – зворушливо назвала їх поетеса Тетяна Домашенко…

Через сім років після цих історичних подій люди із замиранням серця та вдячністю за їхній мужній подвиг, покладали квіти до Дерев’яного хреста на честь Героїв Небесної Сотні, Меморіальної стели з портретами Героїв, на алеї Героїв Небесної Сотні, місцях їхньої трагічної загибелі. Пом’янули їхні світлі души під час панахид. Вшанували Небесну Сотню та борців за незалежність України Ходою пам’яті від Михайлівської площі до алеї Героїв Небесної Сотні. Розвісили на деревах, що були свідками загибелі українців у 2014 році паперові ,,Ангели пам’яті’’.

Як пам’ять про людей, які подолавши страх увійшли в плеяду безсмертних лицарів України залишиться документально-публіцистична книга Світлани Терейковської ,,Небесна Сотня. Життєписи’’, презентація якої відбулася в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану. Це друга книга унікального видання у трьох томах. Сім років працювала невтомна дослідниця Світлана Терейковська над створенням цієї вражаючої розповіді, де розкриті яскраві образи Героїв Небесної Сотні.

Близько до серця люди сприйняли презентації та дискусії, екскурсії та виставки, вшанування пам’яті Героя Небесної Сотні Віктора Хомяка у межах проєкту ,,День народження Героя’’, моновиставу Юрія Чеботарьова про Майдан та запалення Променів Гідності. Усі ці незабутні заходи до Дня Героїв Небесної Сотні підготував Національний музей Революції Гідності разом із партнерами.