Прес-анонс.

24 вересня 2022 року о 16.00 у Національному музеї літератури (Київ, вул. Богдана Хмельницького, 11) відбудеться відкриття першої персональної художньої виставки бійця ЗСУ, ветерана АТО, письменника Бориса Гуменюка «Квіти Донбасу».

На виставці буде представлено близько 50 живописних робіт автора. Бажаючі зможуть придбати будь-яку картину з експозиції. Всі гроші від продажу підуть на потреби військового формування ЗСУ, в якому зараз несе службу Борис Гуменюк.

Довідково

Відомий український письменник, лауреат Літературно-мистецької премії Ліги українських меценатів 2014 року імені Володимира Свідзінського та Бориса Нечерди, автор прозових та поетичних творів, Борис Гуменюк з червня 2014 року брав участь у російсько-українській війні, був заступником командира батальйону ОУН, воював на Донеччині. У селищі Піски, поблизу Донецька, відбулося не лише бойове хрещення воїна, а й народилися вірші та новели, які увійшли до збірок воєнної поезії і прози «Вірші з війни», «Блокпост». Побачене і пережите на Донбасі знайшло згодом творче відображення у живопису.

У січні 2022 року колишній доброволець батальйону ОУН Євген Чепелянський, голова ОУН Богдан Червак та Борис Гуменюк заснували добровольчий підрозділ «УВО», названий на честь Української Військової Організації, створеної у 1922 році Євгеном Коновальцем для збройної боротьби з усіма окупантами. З початком повномасштабного вторгнення росії 24 лютого 2022 року були сформовані бойові підрозділи «УВО», які спочатку отримали статус роти у складі 112-тої окремої бригади територіальної оборони, а з  квітня 2022 року увійшли до складу “23 батальйону спеціального призначення, 1 президентського полку, ім. Б. Хмельницького ЗСУ”.. У складі цього батальйону зараз служить Борис Гуменюк.

Перша персональна художня виставка Бориса Гуменюка стала можливою завдяки військовому братству добровольців «УВО». Побратими переконали Гуменюка, що мистецька виставка на часі, бо є свідченням перемоги світла над темрявою і смертю, яку несуть в Україну окупанти. І хоча сам Борис Гуменюк вважає себе передусім літератором, потім воїном, а покликання художника ставить на останнє місце, його образотворчій талант здобув визнання та має багато шанувальників. Навіть знаних мистецтвознавців дивує і зачаровує багата колористика, експресія його живописних робіт. Сьогодні картини Бориса Гуменюка зберігаються в приватних колекціях України та інших країн світу.