Зірковий футбольний матч та концерт – заради перемоги.

Олександр Вакуленко, фото автора.

9 вересня 2022 року на Центральній спортивній арені Деснянського району міста Києва відбувся благодійний футбольний матч між командами ,,Легіон Свобода’’ та зірковими ветеранами легендарного київського ,,Динамо’’.

На тренуванні, яке відбулося напередодні футбольного поєдинку директор спортивної арени Кирило Бойко висловив щиру вдячність за захист України представникам ,,Легіону Свободи’’, для яких підтримка фізичної форми є звичною нормою. А напередодні свята – Дня фізичної культури і спорту України у них ще й випала нагода продемонструвати свою майстерність на футбольному полі із такими зірками українського футболу як Віктор Хлус, Олег Саленко, Юрій Грицина, Олександр Алієв на чолі із тренером Віктором Леоненком.

До тренувального процесу долучився ініціатор товариського матчу, громадський діяч, волонтер, голова громадської організації ,,Серце Марії’’ Кирило Коваль. Чимало різноманітних заходів пов’язаних із реабілітацією військових провів Кирило Коваль спільно зі своїми однодумцями. Особливо ефективно впливають на подолання психологічної втоми спортивні змагання. Так у 2016 році відбувся футбольний матч між зірками української естради та командою полку ,,Азов’’. А нещодавно у футбольному двобої зустрілися збірні України та Польщі. Позитивно впливає на самопочуття хлопців, які пройшли фронт й перебування у середовищі наших чотириногих друзів – коней.

На завершення гравці ,,Легіону Свободи’’ звернулися із відеозверненням до команди ,,Зірки українського футболу’’ і залишили автографи на своєму бойовому прапорі.

На футбольний матч усі прибули із піднесеним настроєм. Потужний динамівський нападник Віктор Хлус на розминці із захопленням відгукнувся про свободівську команду. І як виявилося згодом, не даремно.

Лунає український гімн. Після нього оголошується хвилина мовчання в пам’ять за загиблими в російсько-українській війні. До гравців звертаються голова Деснянської райдержадміністрації Дмитро Ратніков, начальник штабу 3 батальйону 4 бригади оперативного призначення НГУ Дмитро Пульмановський, відомий український футболіст Олег Саленко та голова ГО ,,Серце Марії’’ Кирило Коваль. Футболісти обмінюються пам’ятними сувенірами – прапором та футболками із автографами.

І ось настає кульмінаційна мить спортивного заходу – лунає свисток футбольного арбітра Андрія Куценка, й розпочинаються стрімкі атаки футболістів на ворота суперників, які змістовно коментує Андрій Федоров. Матч за своєю напругою перевершив усі найоптимістичніші сподівання. За яскравою грою українських зірок ,,Динамо’’ завжди приємно спостерігати.  Але й гравці ,,Легіону Свободи’’ старалися не поступатися у майстерності, демонструючи свої найкращі якості, де були карколомні дриблінги та потужні удари з дальньої відстані. Й раптом прямо на футбольному полі гравці зірок під оплески глядачів привітали свого капітана Дмитра Пінчука з народженням сина.

Основний час матчу завершився з рахунком 3:3. А післяматчеві пенальті більш вдало  виконала команда ,,Легіон Свободи’’, яка здобула перемогу у цьому захоплюючому матчі.

Після матчу в Центральній районній бібліотеці ім. П. А. Загребельного відбувся концерт, який зігрів серця українських бійців. Адже саме ним присвятили свої виступи Катя Краснікова із гуртом ,,Бандерівське смузі’’, гурт ,,Все по цимбалах’’, ансамбль ,,Ми з України’’, Христина Коваль, Яна Брилицька, Сергій Мироненко. Ведучий – Андрій Джеджула. Важливо що українські захисники отримують всебічну підтримку від небайдужих людей, громадських організацій, спортивних команд, що було продемонстровано під час благодійного футбольного матчу та концерту. Так усі разом ми рухаємось до перемоги, мирного та справедливого життя, коли українці будуть господарями на своїй землі, щедро политій кров’ю наших воїнів.