Пам’яті Дмитра Степовика.

Богдан Червак, Голова ОУН.

На 86 році пішов із життя Дмитро Степовик – професор, доктор богослов’я, довголітній голова Сенату ОУН. Україна втратила великого сина, а ми – вірного товариша і друга. Д. Степовик – визначний мистецтвознавець, автор численних фундаментальних досліджень з історії мистецтва і богослов’я. Його виступи із захопленням слухали тисячі людей в Україні. Із лекціями з історії українського мистецтва й української культури він виступав у наукових установах й університетах Болгарії, Польщі, Канади, США, Італії, Великої Британії, Німеччини, Франції.

Останні роки свого життя Д.Степовик присвятив відродженню української Церкви, зокрема Української Православної Церкви – Київського Патріархату.

Його книжка «Історія української ікони» стала одним із підмурівків духовного відродження України.

Мені пощастило неодноразово з ним спілкуватися, вчитися його умінню слухати людей, переконувати аргументами, а не емоціями, залишатися твердим і безкомпромісним у принципових питаннях. Можливо, через свою наукову діяльність, Д. Степовик не виявляв особливої активності у націоналістичному русі, але, без сумніву, вважав себе переконаним українським націоналістом. Саме він відкривав позачерговий XIX Великий Збір Українських Націоналістів у травні 2012 року, після смерті п’ятого Голови ОУН, останнього Президента УНР на вигнанні Миколи Плав’юка.

Висловлю співчуття родині і друзям. Прощавай, дорогий Друже, вічна пам’ять Вам, вельмишановний Дмитре Власовичу.