Олег Ольжич. Три антології.

Юрій КОВАЛІВ

Сталася велика подія!
Щойно з’явилася трикнижна антологія в упорядкуванні поета, науковця, націоналіста О. Ольжича, котру знайшов в архівах й опрацював академік Ростислав Радишевський, видана у видавництві “Ліра-К” завдяки Богдану Черваку – Голові Проводу ОУН, суперактуальна під час російсько-української війни.

Я завжди захоплююся креативними, неординарними людьми, яким є Р. Радишевський, його творчим ентузіазмом, прагненням й умінням знайти невідоме й незнане, оприлюднити його. Позбавлений академічних амбіцій, він без зайвого галасу весь поглинутий роботою науковця, прагненням збагатити літературу, аби в ній нічого не було втрачене. Ним керує творчий неспокій. Він видав цілу бібліотеку українського і польського письменства, розгорнув вивчення українсько-польського пограниччя. Водночас це не кабінетний вчений, а людина, сповнена вітальною енергію. Зараз Р. Радишевський знайшов в архівах і в періодиці твори ще одного українського поета (поки що не називаю кого) й опрацьовує їх.

Цитую Б. Червака і подаю світлину:
“У важкі воєнні часи визначний діяч ОУН Олег Ольжич готував до друку антології української літератури: «Золоте слово», «Живі струни» і «Бити грому великому…».
І тільки сьогодні його книжка «Три антології» побачила світ. Знімаю капелюха перед упорядником і автором передмови Ростиславом Радишевським. Велика подяка Видавництву Ліка-К. Наклад книжки не великий, зголошуйтеся – kmoun@ukr.net!