Мистецький захід ,,Портрети твоїх героїв’’.

Олександр Вакуленко, фото автора.

Творчий благодійний захід ,,Портрети твоїх героїв’’, який відбувся у столичному Центрі Леся Курбаса – ще один крок у нашій спільній боротьбі. Адже  захист України триває не лише на фронті російсько-української війни, а і в тилу. Не даремно надійною опорою українських воїнів є волонтери. Й ініціатором цієї мистецької події виступила волонтерка Ярина Гордієнко, щоб завершити збір коштів на дрон для розвідки та корегування вогню військовим розвідникам. А започаткувала цей збір волонтерка Дарія Усупова, якій вдалося зібрати майже всю суму.

Саме презентацією авторської фотовиставки Дарії Усупової ,,Крутіші, ніж MARVEL. Портрети твоїх супергероїв’’ й розпочався захід. Автору фоторобіт вдалося майстерно передати на фотопортретах такі риси характеру як впевненість, щирість, почуття українських захисників. Такі витвори фотомистецтва важливі, як для підняття бойового духу у наш час, так і в історичній перспективі. Адже на прикладі героїчних вчинків своїх попередників будуть виховуватися майбутні покоління українців.

Один із персонажів фотовиставки є актор столичного Молодого театру Віктор Стороженко відомий під псевдонімом Мартін Філдман, а нині боєць батальйону ,,Свобода’’ Національної гвардії України із позивним ,,Мавр’’. Окопи та бліндажі замінили йому театральну сцену, а бої в Сєвєродонецьку загартували, як воїна честі. Не оминув його й ворожий осколок, який потрапив в обличчя. Це поранення ,,Мавр’’ отримав під час багатогодинного артилерійського обстрілу на Бахмутському напрямку у Зайцевому.

Естафету наступної частини заходу прийняла Незалежна мистецька формація Art.razom, яка влаштувала захоплюючий вечір українського ретро. Напрочуд мелодійно лунали пісні, які у минулі часи постійно збагачували скарбницю вітчизняної культури. Й продовжують з великою любов’ю сприйматися зараз, надихаючи українців на нові звершення.

На завершення усіх схвилювала вистава ,,Згадайка’’ режисера Дмитра Ходаківського. У цій вражаючій постановці актори зворушливо демонструють знакові події, що відбуваються в Україні. А коли лунають позивні загиблих бійців батальйону ,,Свобода’’ – ,,Еви’’, ,,Льови’’, ,,Яра’’, ,,Сема’’ гірко стає на душі від цієї непоправимої втрати.

Поступово до сценарію вистави ,,Згадайка’’ додаються нові епізоди. І було б логічно щоб у її фінальну частину увійшла розповідь про українську перемогу, яку чекає уся Україна. Адже мета українців – здолати злочинний ,,руський мир’’, щоб припинилися усі зазіхання на нашу країну із прадавньою, самобутньою культурою та талановитими, працьовитими людьми, які своєю героїчною боротьбою показують приклад усьому світу.