Свято Покрови згуртувало українців

Олександр Вакуленко

Олександр Вакуленко

14 жовтня 2019 року на Свято Покрови Пресвятої Богородиці у Києві відбулися масові заходи на честь українського козацтва, 77-річчя створення Української Повстанської Армії та Дня Захисника України.

Україна у геополітиці завжди відігравала помітну роль, адже територіально знаходиться на межі двох світів – Західного та Східного. Два цивілізаційні світогляди не давали можливості сконсолідувати українців. У цьому полягає причина тривалої бездержавності багатомільйонної нації. Свавілля, яке несе зі сходу Московія, не дає спокою Україні також і в наші часи. І в українців не залишається іншого вибору, крім боротьби за волю та місце на мапі світу. Від 2014 року триває війна на Донеччині та Луганщині. Переговорний процес у Мінську не приносить позитивних результатів та все більше заганяє нашу країну у глухий кут. Але, крім зовнішньої загрози є ще й внутрішня проблема. Це плани чинної влади розпочати продаж української землі сільськогосподарського призначення. Чи не прокинуться українці одного разу на землі, яка буде належати іноземцям? Таке майбутнє дійсно жахливе.

На початку Машу УПА ,,Захистимо українську землю!’’ біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбулося народне віче. Серед виступаючих – комбатант УПА Теодор Дячун, лідер ВО ,,Свобода’’ Олег Тягнибок, голова партії ,,Правий сектор’’ Андрій Тарасенко, голова КУНу Степан Брацюнь, голова ОУН Богдан Червак, перший Генеральний прокурор України Віктор Шишкін, віце-президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Микола Стрижак, народний депутат України Оксана Савчук, віце-спікер українського парламенту 2012-2014 р. Руслан Кошулинський, учасники московсько-української війни Андрій Гергерт та Борис Гончар, головний комендант ВО ,,Тризуб” ім. С. Бандери майор ,,Беркут”, громадсько-політичний діяч Степан Хмара, голова партії ,,Національний корпус’’ Андрій Білецький, голова ВГО ,,Сокіл’’ Юрій Черкашин ,,Чорнота’’, речник ДУК ,,Правий сектор’’ Дана Виноградова, народна артистка України Галина Яблонська, один із провідних діячів ВО ,,Свобода’’ Андрій Іллєнко.

Потім багатотисячна колона вирушила до Офісу Президента. Серед безлічі патріотичних прапорів учасників Маршу надихали прапори ОУН. У руках бійця Крома майорів історичний прапор ОУН. Саме цей прапор підняв на Донбасі перед своєю загибеллю у травні 2015 року лицар ОУН Василь Кіндрацький.

Біля Офісу Президента були висунуті вимоги від учасників Маршу до Президента України Володимира Зеленського – не допустити втрати територіальної цілісності та державного суверенітету України ні через реалізацію ,,формули Штайнмаєра’’, ні через розпродаж землі і пограбунок українців олігархами та іноземним капіталом.

Під вечір від пам’ятника Тарасу Шевченку вирушає Марш ,,Ні капітуляції!’’. Очолює колону захисників України лідер ,,Національного корпусу’’ Андрій Білецький. Вдячні глядачі приєднуються до Маршу й на Майдані Незалежності збирається близько 50 тисяч учасників акції.

Свято Покрови у столиці України згуртувало українців, які безмежно люблять свою Батьківщину. Саме цими мужніми людьми твориться історія України. Прийде час, й завдяки їм над Україною засяє Сонце Перемоги.

Фото автора