Мистецьке життя Конотопа.

Олександр Вакуленко.

Фото автора.

Місто Конотоп, відоме своїм славним минулим, приємно вражає насиченим мистецьким життям. На проспекті Червоної Калини відчувається подих старовини, адже люди тут живуть із давніх часів. У 17 столітті на цьому місці була Конотопська фортеця, в якій жила козацька старшина.

Символічно, що минулого року саме тут, біля міського будинку культури ,,Зоряний’’ за ініціативи депутата Конотопської міської ради Олени Багрянцевої було встановлено оригінальну скульптуру українського козака та створено невеликий сквер, збагативши архітектурно-мистецькі обриси міста.

20 травня 2021 року в Конотопському міському краєзнавчому музеї імені О. М. Лазаревського відкрито персональну виставку ,,Мистецькі палітри’’ талановитого художника Сергія Ярешка, який розпочинав свій творчий шлях в Конотопі.

26 травня у Класичному фаховому коледжі СумДУ відбулася презентація книги викладача цього авторитетного учбового закладу, історика-краєзнавця Олександра Євтушенка ,,Храм Успіння Пресвятої Богородиці’’. У конотопському музеї, в той час, тривали захоплюючі баталії настільної гри ,,УПА – відповідь нескореного народу!’’ Команди – учасники гри проявили при цьому неабияку ерудицію та знання історії, а перемогу у наполегливій боротьбі здобула команда Класичного фахового коледжу СумДУ (Політех).

До міжнародного дня театру подарунок любителям театру зробили й конотопські актори. 27 травня в МБК ,,Зоряний’’ Театральна студія ,,Купе № 5’’ презентувала містичну виставу ,,Розклад бажань на завтра’’ (режисер-постановник Світлана Зінов’єва), яка викликала інтригуюче захоплення у глядачів.

Конотопці показують приклад, як потрібно плекати культуру та мистецтво, безмежно любити свій рідний край. Це є свідченням зрілості українців, як самобутнього народу. А такий народ здолати неможливо.