У Києві із ювілеєм привітали Романа Коваля

Олександр Вакуленко

Олександр Вакуленко

17 квітня 2019 року у Колонній залі Київради відбувся творчий вечір Романа Коваля з нагоди 60-ліття та 30-ліття громадсько-політичної діяльності.

Гостям вечора було великою честю вшанувати ювіляра, який завдяки своїй дослідницькій діяльності розкрив чимало білих плям в українській історії. Видав понад 60 унікальних книг на патріотичну тематику. Повернув із забуття імена багатьох героїв визвольної боротьби першої половини 20 століття. Організував пам’ятні заходи вшанування Героїв Холодного Яру, які особливо дорогі Роману Ковалю. Не даремно  Історичний клуб, який він очолює  має назву ,,Холодний Яр’’. Це святе для українців місце описував у своїх безсмертних творах ще Тарас Шевченко. Роман Коваль своєю наполегливою працею не отримав великих матеріальних здобутків. Але володіючи велетенським духовним багатством, він веде за собою окрилених людей, що проповідують філософію сили шляхом до перемоги. Такі реалії життя, що у світі потрібно бути сильним. Це нарешті потрібно зрозуміти українцям.

Протягом усього вечора у залі панувала особлива атмосфера піднесення. Троїсті музики гурту ,,Варйон’’ у складі Валерія Гладунця, Василя Паланюка та Андрія Мерхеля зустрічали гостей запальною музикою. Тарас Силенко у вступному слові розповів про життя та діяльність Романа Коваля й привітав його піснею. Усі із захопленням слухали вірші семилітнього козака Михайлика. До привітань долучився талановитий автор та виконавець пісень Василь Лютий. Народна артистка України Галина Яблонська розповіла про долю своїх рідних. Нелегкі часи довелося пережити попереднім поколінням. І зараз є щастям перебувати у цьому залі серед однодумців.

 Пісні під гітару пролунали у виконанні Нелі Франчук. Анатолій Сухий, Григорій Лук’яненко та Володимир Самайда виконали пісні разом. Письменник Володимир Шовкошитний подарував імениннику книгу Йосипа Струцюка про Петра Болбочана. Щирими словами привітали Романа Коваля поетеса та художниця Антоніна Литвин та командир Легіону Свободи Олег Куцин. Голова політичної партії ,,Національний корпус’’ Андрій Білецький подарував реліквію із далекого 1927 року – медаль ,,У 10 річницю відбудови Української Держави’’. Голова партії ,,Правий сектор’’ Андрій Тарасенко підготував доволі цікавий подарунок у час комп’ютерних технологій – записник. Боєць батальйону ,,Айдар’’ Олександр Корнієвський нагороджує Романа Коваля ,,Зіркою слави та заслуги ВО ,,Країна’’.

 Роман Коваль несподівано для глядачів вручає скрипалю Кирилу Стеценку смичок скрипки Петра Чучупаки. Мелодія скрипки настільки вражає, що Тарас Силенко разом із дівчиною закружляли у танці.

За заслуги перед Українським Націоналістичним Рухом і Організацією Українських Націоналістів голова ОУН Богдан Червак вручає ювіляру грамоту Проводу Українських Націоналістів. Скульптор Михайло Горловий дарує мистецький витвір з каменю ,,Думи мої, думи’’.

Пролунали пісні у виконанні Сергія Василюка разом із Тарасом Силенком. Під пісню Валерія Мартишка ,,Авдіївський вальс’’ усі встали згадуючи наших бійців, які пройшли пекло війни на Сході України. Із вишуканою майстерністю виконав музичні твори Тарас Компаніченко. Його виступ зустріли як мистецьку подію.

На приємній ноті завершилося святкування ювілею Романа Коваля. Під загальні оплески іменинник вручив маленькому козаку Михайлику шаблю. Підростаюче покоління це наше найголовніше багатство. Дбаємо про наше майбутнє.

Організаторами заходу виступили фракція ВО ,,Свобода’’ Київської міської ради, Історичний клуб ,,Холодний Яр’’, видавництво ,,Холодний Яр’’ та видавець Марко Мельник.

Фото автора