Олександр Вакуленко
Люди, які живуть на мирній території України, у великому боргу перед нашими захисниками, які ризикують своїм життям, щоб війна не прийшла у наші оселі. Щоб ми могли радіти кожному сходу Сонця та насолоджуватися життям, спокійно навчатися або працювати.
Одним із добровольців, який після сепаратистського заколоту на Сході України вирушив боронити Батьківщину, є письменник Борис Гуменюк.
Родом Борис Гуменюк із Тернопільської області. Як митець дебютував 1988 року. Саме тоді написав свою першу новелу. З тих пір писати не припиняв.
У 1993 році вийшла збірка віршів ,,Спосіб захисту’’. Потім настав час прози. Вийшли два романи − ,,Лук’янівка’’ у 2005 році, а за два роки − ,,Острів’’. У 2009 році порадував читачів повістю ,,Та, що прибула з неба’’. У 2014 році за збірку поезій ,,Вірші з війни’’ став лауреатом премії Ліги українських меценатів ім. В. Свідзинського. Ця книга вийшла також у перекладі кримськотатарською мовою. У 2016 році вийшла книга поезії та публіцистики ,,Блокпост’’, у якій автор розповідає безпосередньо про те, що бачив та пережив своєю душею на війні.
У цій книзі можна довідатися про те, що не одразу Борису Гуменюку вдалося потрапити на війну. Адже у військкоматі йому відмовили. Тоді він взяв мисливський карабін і поїхав на Схід. Із військовими на передовій одразу вдалося порозумітися. А потім, що не бій, то трофеї. Сєпари, коли втікають, залишають усе, що не можуть взяти. Так добровольчі батальйони самі здобували собі зброю в боях. А годували та одягали добровольців волонтери, інакше кажучи − український народ.
На війні Борис Гуменюк із позивним ,,Кармелюк’’ перебував у двох легендарних батальйонах. Спочатку у батальйоні ,,Азов’’ (нині – полк), а потім став одним із співзасновників батальйону ОУН.
Книга ,,Блокпост’’ унікальна тим, що це фактично історія батальйону ОУН засобами художнього узагальнення через зображення образу наших бійців.
,,Країна стала блокпостом і зруйнувала зажерливий намір ворога. У ній знайшлися чоловіки, які знали, що без їхніх учинків країна впаде. Завдяки їм вона вистояла’’, − зазначив у передмові видання Василь Теремко.
У грудні 2018 року шанувальники творчості Бориса Гуменюка із радістю сприйняли звістку про вихід двотомника ,,100 новел про війну’’ та ,,Вірші з війни’’.
Борис Гуменюк сповнений енергії продовжувати творити нову поезію про сучасне життя України.
Фото автора