Юліан Головінський – 129 років з дня народження.

Сьогодні, 1 грудня 2023 року минає 129 років з Дня народження Юліана Головінського – крайового коменданта УВО і крайового провідника ОУН. Це був стовідсотковий націоналіст-революціонер та дуже талановитий організатор.

Саме він створив та очолював “Летючу бригаду”, яка кілька років уміло займалася реквізицією коштів із польських державних установ на потреби революційної боротьби. Його тактика була неймовірно зухвалою, але й добре продуманою та обережною.

Він був одним із небагатьох представників того покоління, яке активно брало збройну участь у Визвольних змаганнях 1917-1921 і який не емігрував чи “пішов на спокій”, а залишився в Галичині та продовжив боротьбу. Саме після нього крайовими провідниками ОУН ставали вже представники молодшої ґенерації, яка не брала участі у війнах, але зросла і загартувалась на прикладі таких героїв як Юліан Головінський.

Його потужна постать ще чекає свого належного вшанування у книгах, фільмах, серіалах, а це буде можливим тільки тоді, коли житиме пам’ять у сучасних українців.