Відійшов у засвіти Анатолій Свідзинський

23 січня 2019 року незадовго до свого 90-річчя пішов у засвіти Анатолій Вадимович Свідзинський – колишній заступник Голови ОУН, Голова Сенату ОУН, учений, філософ, культуролог, доктор фізико-математичних наук, професор, перший ректор Волинського державного університету імені Лесі Українки.

Анатолій Свідзинський – визначний ідеолог українського націоналізму. Принциповим внеском А. С. в ідеологію українського націоналізму є пов’язання сучасної стратегії розбудови Української держави з фундаментальними законами самоорганізації, що стосуються етногенезу, націотворення та культури. У брошурі «Це складне національне питання» А.Свідзинський чітко розмежував поняття націоналізму і шовінізму, що їх деякі політичні сили намагалися ототожнювати, і показав, що український націоналізм за своєю суттю виключає ксенофобію, органічно пов’язаний з волею нації до свободи.

До лав ОУН вступив у 1993 р. Учасник ХІІ, XIII, XIV та XV Великих Зборів Українських Націоналістів. Опублікував низку праць з теорії та практики українського державотворення в газеті «Українське слово», журналах «Розбудова держави» та «Універсум», газеті «День». Ці статті відіграли важливу роль у знищенні наклепницького стереотипу націоналіста, створеного комуністичною пропагандою.

2001 р. А. С. призначено головним редактором журналу «Розбудова держави». У першому ж числі цього оновленого часопису виступив зі статтею «Національно-визвольна боротьба українського народу в роки Другої світової війни», де довів необхідність – згідно з історичною істиною – кваліфікувати збройну боротьбу ОУН і УПА як національно-визвольну.

А ще – вірний друг і товариш, порадник і вчитель.

Пам’ять про Анатолія Свідзинського навіки закарбується у наших серцях.

Спочивай з миром, дорогий друже!

Провід Українських Націоналістів

 

 

 

Залишити відповідь