Заходи на ушанування Героїв Небесної сотні в Києві

20 лютого 2018 року в Україні відзначатимуть День Героїв Небесної сотні. До цієї дати в Києві відбудуться заходи, які будуть проводитися на офіційному рівні, а також громадськими організаціями, повідомляють «Українські новини».

До Дня Героїв Небесної Сотні та з метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності розпорядженням КМДА підтримана ініціатива Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні − Музею Революції Гідності про проведення з 15 січня до 15 березня тематичних виставково-інформаційних заходів. Ці заходи будуть проходити з 9:00 до 22:00 на Майдані Незалежності. Зокрема, навколо монумента Незалежності буде діяти виставка «Майдан: ландшафти пам’яті», яка буде містити інформацію та зображення про події та учасників Революції Гідності, а також про нинішні процеси збереження та увіковічнення пам’яті. Експозиція розповість і про різні аспекти створення цього меморіального комплексу. Зокрема, про проведення міжнародного архітектурного конкурсу проектів на цей об’єкт, відведення земельних ділянок у центрі Києва та їх функціональне призначення.

Крім того, на площі Незалежності, між монументом Незалежності та по вулиці Хрещатик, для суспільної оцінки проектних пропозицій розмістять виставку «Меморіал Героїв Небесної Сотні». Виставка ознайомить із проектами учасників міжнародного архітектурного конкурсу (номінація «Меморіал»).

У відомій кав’ярні − музеї трьох українських революцій новітнього часу «Остання барикада» 20 січня о 14.00 відбудеться тематичний вечір до Дня Героїв Небесної сотні. Організатори заходу пишуть на сторінці у Facebook: «20 січня ми зустрінемося в «Останній барикаді» на Майдані Незалежності, щоб підтримати цю добру справу і вшанувати пам’ять подій на Майдані в січні 2014 року. Поділимося спогадами. Поспілкуємося з родичами Небесної Сотні, медиками та учасниками революції, які отримали поранення. Послухаємо уривки книги «Пробудження» Руслана Сан-Марино та музику у виконанні Романа Коляди».

У Будинку Актора 20 лютого відбудеться Концерт пам’яті Героїв Небесної сотні. Виступає Національний камерний ансамбль «Київські солісти». Солісти: Заслужений артист України Юрій Кот (фортепіано), Заслужена діяч мистецтв України Ірина Алексійчук (фортепіано) та Ольга Четвертак (сопрано). У програмі твори М. Скорика, С. Барбера, Ст. Моцарта, Вівальді, Ж. Масне. Також будуть звучати вірші, присвячені загиблим воїнам АТО і подіям на Майдані зими 2013-2014 років. Квитки на концерт можна придбати за ціною від 100 до 150 гривень.

Залишити відповідь