Виставка ,,Батьківска хата. Перехрестя поколінь’’.

Олександр Вакуленко. Фото автора.

29 жовтня 2022 року в Національному музеї Тараса Шевченка (м. Київ) платформа ,,Єднання’’ презентувала україно-американський виставковий проєкт ,,Батьківська хата. Перехрестя поколінь’’.

Однією з найвагоміших святинь для українців є батьківська хата. Саме в ній зростають діти, переймаючи життєвий досвід від своїх рідних. Й цей безкінечний процес – перехрестя поколінь, де пересікаються діди, батьки та діти триває від покоління до покоління. І у всі часи серед українців продовжують жити традиції народного ремесла. Створені умілими руками витончені витвори мистецтва – картини, національний одяг, прикраси, іграшки, музичні інструменти дають змогу ідентифікувати українців серед інших народів світу.

Тому гості заходу одразу відчули себе у рідній стихії, де їхні погляди привабили  писанки Ольги Ровецької, художні панно Марини Сацури, унікальна техніка малювання восковим пластиліном Людмили Салевич, чарівні світлини етнографічного фотопроєкту ,,Батьківська хата. Homestead’’…

Пролунали вітальні слова від заступника генерального директора Національного музею Тараса Шевченка Тетяни Чуйко та фундаторки платформи ,,Єднання’’ Оленки Браво із США, яка є автором цього вражаючого проєкту.

Свої авторські ляльки представила народний майстер народно-прикладного мистецтва України Олена Сухоцька. Засновниця Всесвітнього дня вишиванки Леся Воронюк  презентувала яскравий килим буковинської майстрині народної творчості Вікторії Китайгородської та новаторський підхід до іконопису Володимира Кравчука, який розпочав розписувати ікони на ящиках з-під патронів. Майстер-реконструктор традиційних музичних інструментів Андрій Паславський представив реконструкцію народних прикрас та колекцію кобз та бандур, без яких не можливо уявити українську пісенну творчість.

Фотохудожниця Світлана Задоровська представила арт-фотопроєкт ,,Від лялі до кралі’’, під час якого її квітами привітала наймолодша фотомодель із представлених світлин. Цей проєкт присвячений створенню дівочих та весільних вінків за стародавніми технологіями наших прабабусь. І ця мода на віночки продовжує радувати своєю  неймовірною красою у наші часи.

Окрасою мистецького свята стали пісні у виконанні старосвітського бандуриста Василя Жованика та виконавиці на кобзі Тетяни Микитюк.

Відкриття виставкового проєкту ,,Батьківска хата. Перехрестя поколінь’’ пройшло на одному диханні у дружній, теплій атмосфері, символізуючи єдність закоханих у творчість та мистецтво людей. І це єднання є прикладом для усієї України. Заради перемоги у російсько-українській війні. Заради відбудови усього, що зруйнувала ця війна. Заради нашого майбутнього життя.