Українка: жінка-волонтер, жінка-герой (фоторепортаж)

Ніна Головченко
Ніна Головченко

Із образів таких жінок-квіток
треба плести віночок Україні – плекати еліту нації.
(Юлія Майборода)

16 березня 2018 року в Києві презентували першу книгу, видану за підсумками Огляду-конкурсу «Українка: жінка-волонтер, жінка-воїн, жінка-герой».

Організація творчого конкурсу, укладання та видання книги, проведення церемонії нагородження авторів та героїнь збірника стало можливим завдяки спільним зусиллям Жіночого товариства імені Ольги Басараб і Олени Теліги (керівник Надія Стрішенець) та Організації Українських Націоналістів (голова Богдан Червак).

До збірника творів «Українка: жінка-волонтер, жінка-герой» увійшли есеї, вірші та інтерв’ю авторів-переможців з різних регіонів України: Лісненко Тетяни, Патри Світлани, Ліщук Ольги, Ковальчук Катерини, Дичко Христини. Зміст творів доповнюється знимками про діяльність жінок – героїнь книги. В унісон до настрою та головної теми видання звучить і зображення на обкладинці (Леся Тищенко в полум’яному вихорі відтворила силуети воїна, що йде на війну, і жінки-українки з дитям на руках, які намагаються не втратити ниточок зв’язку з чоловіком/батьком/захисником).

Героїнями книги стали жінки-волонтери, які дбають про українське воїнство з часів Майдану 2013 року протягом усіх чотирьох років війни з Росією в зоні АТО (на Донбасі): вони збирають благодійні кошти, укладають пакунки з необхідними речами, медикаментами, «кікіморами», військовим спорядженням, домашніми смаколиками,  доставляють це в «точку нуль»; вони тримають варту у військових госпіталях; вони опікуються родинами учасників АТО та загиблих в АТО; вони створюють новий культурний контент для воїнів ЗСУ і навідуються з концертами в усі можливі і неможливі блокпости захисту незалежної України. Їхні імена: Ірина Головач, Оксана Радушинська, Оксана Ковалевська, Катерина Ковальчук, Юлія Майборода, Діана Макарова, Леся Тищенко, Руслана Лоцман.

Переможниці і героїні були відзначені грамотами ОУН та дипломами Жіночого товариства ім. О. Басараб і О. Теліги, також усім було вручено примірники виданої книги, квіти та цінні подарунки − добірку книг на патріотичну тематику.

Усі автори та героїні, що взяли участь у презентації, мали слово. Вони дякували за організацію актуального конкурсу і видання книги, читали свої твори, співали пісень.

Голова ОУН Богдан Червак у своєму виступі наголосив, що такий конкурс має стати щорічним, він має набути статусу імені Олени Теліги, бо українська жінка в тилу – теж воїн і  тримає свій потужний фронт. Причому, риторика патріотки-українки пов’язана зі словом «перемога» у цій українсько-москальській війні.

Треба наголосити, що видання книги «Українка: жінка-волонтер, жінка-герой» звучить в унісон до тенденції об’єктивного висвітлення ролі жінки-українки у відстоюванні незалежної і демократичної держави Україна. Так, нещодавно в Києві відбулася прем’єра документального фільму про жінок – учасниць АТО «Невидимий батальйон». Автори ідеї, продюсерки та режисерки, що відзняли шість епізодів про жінок-воїнів, – теж жінки.

Урочисту і водночас теплу атмосферу завершення першого Огляду-конкурсу «Українка: жінка-волонтер, жінка-воїн, жінка-герой» у приміщенні Національної спілки письменників України (Київ, вул. Банкова, 2) забезпечили жінки – членкині Жіночого товариства імені Ольги Басараб і Олени Теліги: Надія Стрішенець, Надія Бугай, Алла Диба, Олена Леонтович, Ольга Червак. Усі родзинки презентації зафіксував незмінний фоторепортер усіх патріотичних заходів Олександр Вакуленко.

Фотоальбом Олександра Вакуленка   

Фоторепортаж: Олександра Вакуленка

Залишити відповідь