Свято ,,Осінь весільна’’ зачаровує своєю красою.

Олександр Вакуленко. Фото автора.

Свято ,,Осінь весільна’’, яке відбулося 18 вересня 2021 року у Національному Музеї народної архітектури та побуту України нагадало про весільні обряди, які продовжують жити в генах українців.

Із давніх часів, дійшли до нас українські народні весільні обряди, які передаються із покоління до покоління. Вони не зникли безслідно із плином безкінечного часу, а живуть у людській свідомості й надихають молодят, які зустрілися у цьому світі. Адже, весілля –  знакова подія сакрального значення покликана поєднати дві долі у любові та злагоді на створення міцної родини заради щасливого життя.

Свято ,,Осінь весільна’’ настільки захоплююче, колоритне та феєричне, що одразу зачаровує своєю красою. Адже, сватання, запросини гостей, випікання та прикрашання короваю, розплітання коси та покривання молодої, приїзд молодого, благословення батьків традиційного українського весілля майстерно демонструють самобутні, художні колективи із різних куточків України. І все це, у супроводі обрядових пісень та запальних танців.

Такі давні звичаї та традиції наших пращурів, як весільні обряди, зберіг сильний духом – український народ.