Гала-концерт конкурсу ,,Ше. Пісня 2023’’.

Олександр Вакуленко. Фото автора.

11 березня 2023 року в приміщенні Культурно-інноваційної платформи ,,ТепЛиця’’ міста Бровари відбувся гала-концерт конкурсу ,,Ше. Пісня 2023’’.

Тарас Шевченко – батько української нації, вчитель та наставник усіх свідомих українців. Напевно тому, український народ – нездоланий. Це щомиті доводять українські  захисники на передовій російсько-української війни. А в Шевченківські дні Тарасова поезія лунає біля підніжжя численних пам’ятників поету, в шкільних класах та студентських аудиторіях, на концертних майданчиках, у холодних фронтових окопах.

,,Свою Україну любіть.

Любіть її… Во врем’я люте,

В останю, тяжкую мінуту

За неї Господа моліть’’, –  звертався Тарас Шевченко до  співвітчизників своїми геніальними словами.

Нелегкі часи переживає нині Україна. Тому мистецький захід розпочався піснею ,,Пливе кача’’ в пам’ять про Героїв Небесної Сотні, загиблих українських воїнів, усіх хто віддав своє життя відстоюючи сьогодення та майбутнє нашої країни. Одразу після цієї хвилюючої пісні усіх надихнув український гімн, який додав сил та енергії. Адже  боротьба за Україну триває.

Журі у складі  заслуженої артистки України Руслани Лоцман,  талановитого композитора, виконавця та воїна (Живосила) Василя Лютого, професорки кафедри української літератури Українського державного університету імені Михайла Драгоманова Ірини Савченко та засновниці Всеукраїнського фестивалю Тараса Шевченка ,,Ше.Fest’’ Юлії Капшученко-Шумейко визначили десять фіналістів конкурсу. Їм випала  честь виступити на головній сцені  фестивалю ,,Ше.Fest’’ в рідному селі Тараса Шевченка Моринцях на Черкащині. Але це вже буде після нашої перемоги, яку виборюють українці.

А поки що, ведучий Олександр Висоцький під дружні аплодисменти представляє склад журі, організатора конкурсу ,,Ше. Пісня’’ – самобутнього співака та музиканта, бійця Роти УВО Ігоря Двигала та творчу команду однодумців, яка із великим натхненням втілює в життя цей яскравий пісенний захід.

Перший зі своїми піснями виступив етно-рок гурт ,,ДримбаДаДзига’’ із Києва. Дипломом фіналіста гурт відзначено за пісню ,,Добрі люди’’.

Подяку за участь в конкурсі отримав Віталій Кобзар (м. Ірпінь) за пісню ,,Доле’’.

Дипломами фіналістів нагороджено гурт ,,Крутий Заміс’’ із Черкас за пісню ,,Заповіт’’,  київський гурт ,,Зграя’’ за пісню ,,Ой по горі’’ та гурт ,,Семенбенд’’ (м. Київ) за пісню ,,Не женися на багатій’’.

Пісня ,,Мавки’’ у виконанні гурту ,,Бандерштадт’’ із Запоріжжя та ,,І мертвим, і живим’’ гурту ,,Конєц Іюля’’ із Луганщини пролунали натомість у відеоформаті. Як і пісня ,,Плавай, плавай, лебедонько’’ переможниці у номінації ,,вокальне виконання’’ Елли Кривченко із Кривого Рогу.

У фінальній частині гала-концерту виступили переможці конкурсу.

Переможцем у номінації ,,барди’’ став Рама Вішес із Кропивницького за пісню ,,Думка’’. Переможцем серед гуртів визнано львівський гурт SVOYA music за пісню ,,Минають дні, минають ночі’’. Гран-прі конкурсу здобув Ярослав Камінський із Хмельницького за пісню ,,Чума’’.

Важливо, що конкурс пісень на слова Тараса Шевченка ,,Ше. Пісня’’, який відбувається із 2016 року продовжує жити. Адже ця незабутня музична подія плекає українську культуру й спонукає пам’ятати слова Великого Кобзаря:

,,В своїй хаті своя й правда,

І сила, і воля’’.

А ще конкурс ,,Ше. Пісня’’ об’єднує сучасне покоління українців на подальше життя за заповітами  нашого безсмертного Пророка Тараса Шевченка:

,,Борітеся – поборете!

Вам Бог помагає’’.