Виставка про героїзм УПА і підпілля ОУН.

Олександр Вакуленко

Фото автора

5 серпня 2021 року в Києві у Музеї книги і друкарства України відбулося відкриття виставки до 30-річчя Дня Незалежності України ,,За суверенну соборну Українську державу. Героїка УПА і підпілля ОУН’’.

Відновленій незалежній Україні – лише три десятиліття, але шлях до волі український народ подолав тривалий та тернистий.

У 20-у столітті після доби УНР найбільш дієвими організаціями, які продовжили безкомпромісну боротьбу за суверенну Україну були Організація Українських Націоналістів та Українська Повстанська Армія. Саме тому  експонати виставки одразу сприймаються близько до серця. Адже відчувається подих історичних часів, коли тривав організований опір тоталітарним системам. А здійснювали його люди, які мислили інтересами України, майбутнім своєї рідної землі. Серед них – представники старшого покоління, які вже мали досвід боротьби, та чимало молоді із державницьким світоглядом.

Доволі цікаво ознайомитися із пожовклими від часу листівками, плакатами, бофонами, книжками ідеологічного змісту, збірниками пісень та поезії. Увагу привертають прапори, платівки та майстерно вишитий рушник. Нинішні часи нагадують шоломи учасників Революції Гідності та маскувальна сітка. Це вже свідчення тяглості боротьби за Україну, яка актуальна і у 21-у столітті.

Під час відкриття виставки директор Музею книги і друкарства України Валентина Бочковська наголосила, що робота над створенням цієї виставки артефактів відбувалася у дружній атмосфері із великим натхненням. До привітань приєдналися представниця антикварного дому ,,Y2 Antique House’’ Вікторія Яресько, директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло, вчений-секретар Музею книги і друкарства Галина Карпинчюк та заступник директора цього музею Людмила Хауха, художник, неперевершений майстер мікромініатюр Микола Сядристий, відомий музикант та виконавець Тарас Компаніченко.

Виставка ,,За суверенну соборну Українську державу. Героїка УПА і підпілля ОУН’’ підтвердила тезу письменника Василя Шкляра: ,,Якщо ти здатний гідно відповісти найжорстокішим викликам долі, ти вийдеш переможцем навіть із пекла’’. Українці це довели своєю самовідданою боротьбою, у якій вагоме місце займають ОУН та УПА.