4 лютого 2020 р.
Вельмишановному пану Володимиру Зеленському
Президенту України
Офіс Президента України
вул. Банкова, 11
м. Київ, 01220, Україна
Letter@apu.gov.ua
Вельмишановний пане Президенте!
Відкритий лист до Президента України у наступній нагальній справі:
Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства та права і обов’язки закордонних українців
У Вашій інавгураційній промові 20 травня 2019 р. у Верховній Раді України, Ви так звернулися до всіх українців у світі:
І сьогодні я звертаюсь до всіх українців у світі. Нас 65 мільйонів.
Так, не дивуйтесь – нас 65 мільйонів. Тих, кого народила українська земля.
Українці в Європі та Азії, у Північній та Південній Америці, в Австралії і в Африці.
Я звертаюсь до всіх українців на планеті!
Ви нам дуже потрібні. Усім, хто готовий будувати нову, сильну та успішну Україну, я з радістю надам українське громадянство.
Ви повинні їхати в Україну не в гості, а додому.
Ми чекаємо на вас. Сувенірів з-за кордону не потрібно, привезіть, будь ласка, свої знання, досвід і ментальні цінності.
Все це допоможе нам почати нову епоху.
Скептики скажуть: це фантастика. Це неможливо.
А може, це і є наша національна ідея? Об’єднавшись – зробити неможливе.
Всупереч усьому!
ГО «Україна-2050»
З приємністю хочу повідомити Вас, як Президент новоствореної української неприбуткової організації та Президент Світового Конґресу Українців (2008-2018), що ми Вас почули та 19 грудня 2019 р. на Офіційних установчих зборах у Києві була створена Громадська організація (ГО) «Україна-2050» за участю українців з України та української діаспори.
ГО «Україна-2050» працюватиме з зацікавленими сторонами в Україні, з міжнародною спільнотою та українською діаспорою, щоб допомогти розробити спільну візію майбутнього України та впровадити впродовж одного покоління – а саме до 2050 року, стратегію для сталого розвитку України, як повністю незалежної, територіально цілісної, демократичної, реформованої та економічно конкурентноспроможної європейської держави.
Основні цілі ГО «Україна-2050» складаються з чотирьох (4) частин, а саме сприяння забезпеченню:
(i) цілком незалежної, територіально цілісної та обороноздатної України;
(ii) Патріаршого статусу, як для Православної Церкви України, так і для Української Греко-Католицької Церкви разом із міжконфесійним, міжнаціональним та міжетнічним порозумінням;
(iii) інтеграції України в Європейський Союз та входження України в число перших 10 країн у світі за Валовим внутрішнім продуктом (ВВП) на душу населення та
(iv) щоб громадяни України постійно посідали місце серед перших 20 країн у Світовому індексі щастя Організації Об’єднаних Націй (ООН).
Додаткову інформацію про ГО «Україна-2050», включно зі складом її керівних органів, можна знайти на нашому веб-сайті https://ukraine-2050.org/ .
Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства
Ми з великим зацікавленням переглянули проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства, який Ви внесли й тепер розглядає Верховна Рада України:
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=67632 .
На жаль, у цьому проекті Закону, щодо громадянства України, не вповні є відчутні Ваші важливі слова, що закордонні українці можуть дійсно «їхати в Україну не в гості, а додому» та коли вони перебувають в Україні на законних підставах, в основному користуватися такими самими правами і нести такі самі обов’язки, як громадяни України.
Наприклад, у цьому проєкті Закону передбачається, без винятку для закордонних українців, що у Кабінеті міністрів України та державній службі України не може бути особа, яка має подвійне громадянство.
Внесок української діаспори у захист та розбудову України
Ми нагадуємо, що офіційна статистика Національного банку України змістовно показує, що українцями з-за кордону перераховано до фінансової системи України за 2015-2019 рр. понад 29,2 млрд дол. США.
У той самий період Міжнародний валютний фонд (МВФ) надав кредитів Україні на $10 млрд дол. США. Одночасно з тим у 2015-2019 рр. Україна повернула МВФ кредитів та сплатила відсотки за їх використання $7,3 млрд дол. США.
Рівночасно, українська діаспора, на чолі зі Світовим Конґресом Українців, ще додатково допомагала українському народу в Україні, співпрацюючи з нашими Церквами, владними структурами України та держав їх проживання і громадянським суспільством та зосереджуючи свої зусилля на таку основну працю:
- Зміцнення міжнародної коаліції на підтримку України в захисті своєї територіальної цілісності від російської гібридної агресії:
– продовження та посилення цільових санкцій проти
Російської Федерації, поки вона не деокупує Крим і
Схід України та
– надання Україні військової допомоги для захисту
своїх кордонів.
- Звільнення українських політичних в’язнів і заручників, утримуваних російськими владними структурами, та захист людських, національних і релігійних прав та свобод українців і кримських татар на незаконно окупованих Російською Федерацією територіях Криму і Сходу України та у Російській Федерації.
- Протидія російській дезінформації та поширення правдивої інформації про Україну шляхом висвітлення її прогресу в реформуванні, модернізації та поборюванні корупції.
- Надання Україні економічної, технічної і гуманітарної допомоги для подолання наслідків російської гібридної агресії.
- Підтримка євроінтеграційних прагнень України:
– підписання, ратифікація та втілення в життя Угоди
про асоціацію між ЄС і Україною та набуття Україною
членства в Європейському Союзі (ЄС);
– запровадження для України безвізового режиму до
Шенгенської зони;
– визнання та всебічна підтримка міжнародним
співтовариством реформ в Україні та
– поглиблення взаємовідносин і співпраці ЄС з
Україною.
- Підтримка євроатлантичного курсу України:
– надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО та
– набуття Україною членства в НАТО.
- Надання Томосу про автокефалію Православної Церкви України.
- Визнання Патріаршого статусу Української Греко-Католицької Церкви.
- Визнання Голодомору геноцидом українського народу та
- Спостереження за президентськими і парламентськими виборами в Україні.
Пропозиції ГО «Україна-2050», щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства
З огляду на такий значний внесок української діаспори, ГО «Україна-2050» Вас просить тепер створити такі умови, які будуть сприяти, щоб українська діаспора могла ще більш активно і ефективно допомагати захищати та розбудовувати Україну.
ГО «Україна-2050» звертається до Вас з проханням внести необхідні зміни у проекті Закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства, а зокрема забезпечити, щоб особи, які мають статус закордонного українця та, які законно перебувають в Україні:
- мали право набувати громадянство України без зобов’язання припиняти чи відмовляти їх іноземне громадянство (окрім громадян країни, яку Верховна Рада України визнала країною-агресором); а також, в основному користувалися такими самими правами і несли такі самі обов’язки, як громадяни України, а зокрема, на підставах встановлених для громадян України, могли:
- працювати та провадити трудову діяльність;
- обирати та бути обраними до виборчих органів усіх рівнів влади і місцевого самоврядування та бути державними службовцями України;
- мати право вступу до навчальних закладів України та
- користуватись правом власності на землю.
Готовність до співпраці
У зв’язку з вищесказаним, ГО «Україна-2050» заявляє свою готовність попрацювати з Офісом Президента України та владними структурами і громадянським суспільством України, а також зі Світовим Конґресом Українців і його мережею, для удосконалення проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства.
У разі будь-яких запитань просимо звертатися до Виконавчого директора ГО «Україна-2050» пана Мирона Найди (ел. адреса: mnayda@ukraine-2050.org / Тел. WhatsApp : +380 67 671 55 05).
З повагою,
ГО «УКРАЇНА-2050»
Евген Чолій, Президент