ЗАВЖДИ АКТУАЛЬНИЙ МІХНОВСЬКИЙ

24 квітня 2019 року краєзнавчо-історичний клуб імені Федора Борківського Полтавської ЦМБ разом із викладачами кафедри історії України ПНПУ імені В.Короленка провели «круглий стіл» для студентів, науковців і громадськості Полтави за темою «Поява радикальної ідеології та політичних течій в Українському національно-визвольному русі в кінці ХІХ – на початку ХХ століття».

Захід присвячений 100-річчю Української  Революції, 90-річчю створення ОУН та 95-м роковинам загибелі Миколи  Міхновського.

 Із прослуханих доповідей, переглянутого документального відеофільму про нашого земляка і про ті буремні часи присутні змогли уявити масштабну постать Миколи Міхновського – талановитого публіциста, обдарованого, високопрофесійного правника, видатного організатора громадського руху за незалежну Українську державу «від Сяну до Дону», основоположника ідеології українського націоналізму, його теоретика і практика, творця Українського війська в роки Української революції.

Сподіваємося, що отримана інформація сприятиме формуванню національної свідомості слухачів, їхньої активної громадянської позиції.                    

Сподіваємося, що оприлюднені факти із життя М.Міхновського розвіють міфи і відверті спекуляції навколо його імені та ідей.

Озвучені на заході тексти «Самостійної України» та «Десяти заповідей УНП. Кодексу честі свідомого українця» переконують в тому, що М.Міхновський не був ксенофобом, що цілком толерантно ставився до людей різних національностей, але усвідомлював, що свої права український народ мусить захищати рішуче, безкомпромісно,послідовно. І закликав всіх українців до цього. Тому роботи і ідеї Міхновського завжди актуальні.

Голова клубу ім. Ф.Борківського                      Ніна Кирпотіна