Ушанування українських воїнів на Михайлівській площі

Олександр Вакуленко

Олександр Вакуленко

29 серпня 2018 року у Києві на Михайлівській площі біля Стіни народної пам’яті загиблих за Україну 2014-2018 рр відбулося вшанування полеглих в російсько-українській війні. Рідні загиблих, їхні побратими та небайдужі громадяни виступили із ініціативою визнати 29 серпня – Днем Пам’яті за полеглими захисниками України.

29 серпня 2014 року українські війська, які виходили із Іловайського котла через ,,зелений коридор’’, були підступно розстріляні бойовими розрахунками російської армії, що вторглася на територію України. Це стало ще одним підтвердженням того, що московити ніколи не виконують домовленостей. Адже, напередодні було досягнуто домовленості між військово-політичним керівництвом України та представниками Росії про вихід українських військових частин із зони бойових дій. Але виходити довелося під розриви снарядів, мін та свист куль. За офіційними даними загинуло 366 українських військових. Але, за свідченнями бійців, які пройшли через це смертоносне пекло, там полягло більше тисячі наших співвітчизників. Трагедія Іловайська наймасштабніша за час війни на Сході України. Біль від неї ніколи не стихне.

Ушанування українських Героїв пройшло гідно. Люди зранку несли до пам’ятного місця квіти. Із завмиранням у серці оглядали виставку ,,Блокпост Пам’яті’’. Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет освятив чотири нові секції із фотографіями загиблих воїнів. Було презентовано термінал із електронною Книгою Пам’яті. Ініціатором її створення виступив волонтер Павло Нетьосов. Лунали пісні у виконанні Юрія Полякова, В’ячеслава Купрієнка, Анни-Марії Миронової, Вови Гейзера. Зі словами скорботи до присутніх звернулися матері та вдови українських бійців Наталія Харченко, Ірина Рижак, Ганна Гарус, Олександра Македон, Марія Гурняк. Виступили учасники бойових дій Ігор Гевко, Олександр Ушинський, Андрій Тетерук, поетеса Тетяна Майданович, військовий журналіст Юрій Бутусов та багато інших учасників вшанування полеглих за Україну. На завершення діти із шкіл Подільського району продемонстрували зворушливі мистецько-хореографічні композиції.

Фото автора

Залишити відповідь