Українська держава має будуватися на національних цінностях

6 лютого (середа) 2019  у Києві в Музеї шістдесятництва (вул. Гончара, 33А) відбулося відкриття виставки, що присвячена 90-й річниці утворення Організації Українських Націоналістів.

На виставці представлені унікальні документи, які розповідають про засновників ОУН – полковника Є. Коновальця, М. Сціборського, Ю. Вассияна, В. Мартинця, а також про А. Мельника, С. Бандеру, Л. Ребета, Р. Шухевича, О. Ольжича, С. Ленкавського, О. Телігу, М. Плав’юка, Я. Стецько та ін.

На стендах містяться також матеріали про діяльність українських націоналістів під час російсько-української війни 2014−2019 рр., зокрема світлини загиблих за Україну воїнів Василя Кіндрацького і Миколи Рудника. Ця виставка – прообраз майбутнього Музею національно-визвольних змагань українців.

На відкритті виставки виступили директор музею Олена Лодзинська, голова ОУН Богдан Червак, голова КУН Степан Брацюнь, голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок, голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Ратушний (Michael Ratushnyy).

Мовці наголошували на тому, що від часу заснування (1929 року) ОУН демонструвала єдність націоналістичних сил українців, була налаштована на творення самостійної української держави. Націоналісти в боротьбі за Україну завжди демонстрували мужність і жертовність, хоча йшли надзвичайно тернистими шляхами випробувань, розколів та вимушеної еміграції. У 2018 році націоналістичні організації створили єдиний Провід Українських Націоналістів, об’єднали зусилля в президентських і парламентських перегонах 2019 року. Такий крок є гідним продовженням жертовного служіння Україні, бо нова українська держава має будуватися на національних цінностях.

Ніна Головченко

Фоторепортаж Олександра Вакуленка

Залишити відповідь