Олександр Вакуленко
4 жовтня 2020 року в Києві у сквері імені Петра Болбочана відбулося відкриття пам’ятника полковнику Армії УНР, визволителю Крима Петру Болбочану в рамках проєкту ,,Українська історія в камені: Петро Болбочан – той, хто не схилив знамен’’.
Під барабанний бій колективу ,,Супербарабанщиці’’ та музичну композицію оркестру ,,Сувенір’’ Дитячо-юнацького центру Дарницького району розпочалася ця урочиста подія. Хлопці із ,,Правого сектору’’ виносять державний синьо-жовтий та бойовий червоно-чорний прапори України. Почесне місце займає варта – реконструктори із Військово-історичного клубу ,,Повстанець’’. Опускається біле полотнище, і перед очима постає величний пам’ятник знаковій постаті в українській історії, найуспішнішому воєначальнику Армії УНР Петру Болбочану. Одразу безліч квітів лягло до його монументу, адже він як людина честі й порядку, все своє життя присвятив боротьбі за Україну.
Ведучий Олексій Паламаренко запрошує до слова голову Українського інституту національної пам’яті Антона Дробовича, голову правління Громадської спілки ,,Музичний батальйон’’ Валерія Суботіна, керівника проєкту ,,Українська історія в камені’’ Оксану Пономарьову та Андрія Болбочана, який є двоюрідним онуком Петра Болбочана. Гармонійним доповненням виступів стали пісні у виконанні Василя Лютого та Сергія Василюка.
Численні гості заходу висловлюють щиру вдячність за вагомий витвір мистецтва скульпторам Михайлу Горловому та Олександру Фурману за виготовлення погруддя, а Віктору та Богдану Рябовим за постамент. Ініціаторам ідеї встановлення пам’ятника – Історичному клубу ,,Холодний Яр’’ та ГС ,,Музичний батальйон’’. Організаторам, завдяки яким ця ідея була реалізована – ,,Правому сектору’’, ВО ,,Свобода’’ та ,,Національному корпусу’’, органам місцевого самоврядування міста Києва, меценатам із України, Швейцарії, Польщі, США та Росії, які допомагали своїми пожертвами. Але це тільки початок. Адже в рамках проєкту ,,Українська історія в камені’’ заплановано встановлення трьох монументальних скульптур. Окрім Петра Болбочана, також княгині Ользі в місті Ізмаїлі і оперному співаку та добровольцю, прихильнику ОУН Василю Сліпаку в українській столиці на Подолі.
Фото автора