У Конотопі дбають про воєнну історію

Олександр Вакуленко

Олександр Вакуленко

У Конотопському міському краєзнавчому музеї ім. О. М. Лазаревського відбулася виставка військової форми одягу часів Другої світової війни з нагоди Дня пам’яті та примирення. Мета благодійної виставки – збір коштів на відновлення авіаційного штабного бункеру, який знаходиться на території Музею авіації.

,,У нашому місті знаходиться авіаційний штабний бункер, яких у Європі лише два. Один – у Калінінграді. Там зараз функціонує музей ,,Бліндаж’’ – Бункер Ляша. Названо по імені німецького генерала Отто фон Ляша, який керував обороною Кенігсберга. Другий бункер – у Конотопі.

У 1930 році у Конотопі почав діяти найбільший радянський аеродром Київського військового округу. Зі вступом у місто німецьких частин він став місцем базування найіменитіших ескадриль Люфтваффе. У тому числі й надважких літаків Ме–232, які могли транспортувати танки. У Конотопі перебували справжні аси повітряних боїв. Територія аеродрому постійно вдосконалювалася. Ще у 1942 році її зміцнювали бетоном. А у 1943 році при відступі німці підірвали приміщення Управління польотами разом з іншими об’єктами інфраструктури. Але, резервний авіаційний штабний бункер залишився неушкодженим і зараз потребує реставрації,’’ ‒ розповів історичний консультант комп’ютерної ігрової індустрії, конотопець Олександр Акуліч, який є організатором  виставки.

Зацікавився військовою справою Олександр ще у п’ятирічному віці, коли знайшов на городі у бабусі гільзу. Починаючи із сьомого класу, вже спробував збирати різноманітні військові атрибути. А на більш професійному рівні почав займатися колекціонуванням військових артефактів, коли навчався на другому курсі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.

Зібрані Олександром Акулічем експонати дійсно вражають. Одна справа розглядати їх на фотознімках у книгах та журналах, і зовсім інша – побачити їх справжніми. Серед представлених експонатів – однострої радянської, німецької, американської та британської армій. Зброя, амуніція, нагороди, особисті речі військових минулих часів. Переглядаючи експонати, відвідувачі відчувають подих історії, яку потрібно пам’ятати.

Фото автора

Залишити відповідь