Пам’яті Зеновія Красівського

Леонід Осипчук

Леонід Осипчук

У Національній спілці письменників України відбувся вечір із вшанування пам’яті українського поета, літератора, члена Українського національного фронту (УНФ) та Української гельсінської групи (УГГ), останнього Крайового Провідника Організації Українських Націоналістів (ОУН(р))у підрадянській Україні Зеновія Красівського.

Організаторами вечора виступили НСПУ, Історичний клуб «Холодний Яр», ОУН та видавництво Марка Мельника.

У своїх виступах і спогадах народна артистка України Галина Яблонська, голова СНПУ Михайло Сидоржевський, головний редактор тижневика ОУН «Шлях перемоги» Віктор Рог, голова ОУН Богдан Червак, поети Василь Ковтун і Владлен Ковтун, командир Окремої зведеної штурмової роти «Карпатська Січ» Олег Куцин, голова фракції «Всеукраїнське об’єднання «Свобода» у Київраді Юрій Сиротюк, письменниця Лариса Ніцой, видавець Марко Мельник відзначали його добросердечність, високий моральний стандарт. Він був людиною, для якої націоналістична ідея була ідеєю його життя, за яку він платив дуже дорогу ціну, але при цьому у ньому домінувала любов до свого краю. Націоналізм Зеновія Красівського йшов від великої любові до свого народу.

Вів вечір письменник Роман Коваль. У виконанні цимбаліста Василя Паланюка звучала гуцульська музика. Кобзар Тарас Силенко виконав декілька пісень  і дум на патріотичну тематику.