Олександр Вакуленко
19 та 20 травня 2018 року у Боярці відбувся історично-музичний фестиваль «Під Покровом Тризуба».
Минулорічний фестиваль пройшов восени, у холодну пору року. Цього року його перенесли на травень. Це дало змогу багатьом гостям прибути із наметами й на два дні поринути у піднесену, святкову атмосферу, отримати чимало позитивних вражень та зустріти нових друзів.
Місце проведення фестивалю – парк Перемоги − доволі зелений куточок міста, більше схожий на ліс.
І одразу ж велике враження залишилося після перегляду виставок. На центральній алеї парку було розміщено експозицію «Два століття – одна війна». Це поєднання світлин, де зображено бійців УПА та сучасних українських воїнів. Виставка вдало передає тяглість боротьби українців за свою державність протягом останніх двох століть.
Експозиція «Жінки, мир і безпека в Україні» розповідає про наших Берегинь, які пішли на війну, щоб зупинити поширення московського фашизму.
Наступна експозиція – це трагічна сторінка України. На ній зображені бійці «Легіону Свободи», які загинули у гібридній війні на Сході України.
Виставка артефактів «На лінії вогню» − це свідчення запеклих боїв за визволення України.
Реконструктори демонстрували зразки військових одностроїв різних часів.
Наймолодші учасники фестивалю розважалися на дитячій галявині.
На малій сцені лунали поетичні виступи, проходили історичні лекторії. Як завжди усіх веселив своїми казками Сашко Лірник.
Біля великої сцени відбулися показові виступи юних спортсменів Школи Бойового Гопака «Шаблезуб» (керівник – Олег Павлишин).
Концертна програма першого дня розпочалася із виступу фольк-студії «Правиця». Потім усіх привітала зі сцени організатор фестивалю «Під Покровом Тризуба», керівник ГО «Валькірія» Марина Мірзаєва. Концерт продовжився за участю гуртів «Колір Ночі», «Ангажемент на вівторок», «КораЛЛі», «Тінь Сонця». Не менш круті гурти виступили й наступного дня. Серед них – «Правиця», «Чумацький шлях», Go-A, КАРNА.
Фестиваль «Під Покровом Тризуба» залишився у добрій пам’яті усіх учасників та гостей. Тому хочеться подякувати усім, хто його створював та здійснював допомогу. Насамперед, це − ГО «Валькірія», ГО «Арт-лабораторія», «КораЛЛі», Боярська міська рада, міський голова Олександр Зарубін, численні державні установи та громадські організації, меценати. Саме на таких людях тримається українська культура.
Фото автора