Віче за виборчу реформу

Олександр Вакуленко 

Олександр Вакуленко

28 жовтня 2018 року у Києві відбулося віче за виборчу реформу.

Через рік в Україні відбудуться доленосні парламентські вибори. Але донині не скасовано змішану (пропорційно-мажоритарну) виборчу систему. Цим може скористатися Росія, яка саме по одномандатним мажоритарним округам прагне завести у Верховну Раду свою агентуру. Це небезпечний прецедент, від якого залежить безпека нашої держави. Також мажоритарка дає підґрунтя для

підкупу виборців вітчизняним олігархатом, який розглядає Україну як сировинний придаток, не розвиваючи нові напрями економічного розвитку.

У 2015 році парламентські фракції Народного фронту, БПП, Об’єднання ,,Самопоміч’’, Радикальної партії Олега Ляшка та ВО ,,Батьківщина’’ зобов’язалися змінити виборче законадавство. 2017 року народні депутати України ухвалили у першому читанні проект Виборчого кодексу (№3112-1), який передбачає перехід на пропорційну виборчу систему з відкритими регіональними списками.

Щоб пришвидшити завершення виборчої реформи, люди й зібралися 28 жовтня 2018 року біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Сформувавши колону, представники української громадськості рушили вулицями Києва до Майдану Незалежності. На цьому святому місці, де прощалися із Героями Небесної Сотні, відбулося віче.

На віче за виборчу реформу виступили активіст Громадського руху ЧЕСНО (ГО ,,Центр UA’’) Микола Виговський, народний депутат України Юрій Левченко, лідер Громадянського руху ,,Хвиля’’ Віктор Чумак, голова Аграрної партії України Юрій Крутько, голова Київського осередку партії ,,Національний корпус’’ Сергій Філімонов та Ірина Побєдаш від партії ,,Громадянська позиція’’, лідер Європейської партії України Микола Катеринчук та Ігор Шумига від НРУ, Антон Малєєв від партії ,,Сила людей’’, Дмитро Симанський від партії УКРОП, Семен Кривонос від РНС Михайла Саакашвілі, Андрій Смолій від Української Галицької партії.

Усі, хто виступав, закликали до скорішого здійснення виборчої реформи.

Фото автора

Залишити відповідь