Богдан Червак.
Виповнюється 130 років великому українцеві, великому полковнику, Голові ОУН Андрію Мельнику.
Без перебільшення, унікальна постать у нашій історії. Понад п’ять десятків років Андрій Мельник був один із тих, хто стояв на чолі українського визвольного руху.
При цьому ніколи не розчаровувався, не сумнівався і не впадав у відчай.
Його не зламали московські, польські і німецькі концентраційні табори.
Ніколи не відступав від своєї мети – здобути Українську Державу у збройній боротьбі проти усіх окупантів.
Мало хто знає, але у добу Директорії, коли українська державність опинилася над прірвою, тодішній провід Української держави звернувся до Симона Петлюри, Євгена Коновальця і Андрія Мельника з проханням взяти владу у свої руки і навести у країні порядок.
Полковники Коновалець і Мельник відмовилися, оскільки вважали себе військовиками і бачили своє місце на війні з московськими більшовиками.
Але цей епізод добре ілюструє величезний авторитет Андрія Мельника у добі Перших Визвольних Змагань.
В історію України Андрій Мельник увійде як Голова ОУН, якому довелося очолити революційну Організацію у добу Визвольних Змагань під час Другої світової війни.
Героїзмом і славою вкрили себе похідні групи ОУН під проводом Андрія Мельника. Великі жертви склала ОУН на олтар свободи. Велика шана Олені Телізі, Олегу Ольжичу і тисячам українських патріотів, які загинули у боротьбі з німецьким нацизмом і московським імперіалізмом.
Напевно, найважчими у житті Андрія Мельника стали емігрантські будні. Відірваний від України, позбавлений можливості на українських землях битися за незалежність Батьківщини, Андрій Мельник не втрачав оптимізму і не сумнівався в перемозі української національної ідеї.
Життя і боротьба Андрія Мельника промовляють до нас, нині сущих – нікому не дозволимо плямити честь наших героїв, присягаємо завершити їхню боротьбу і утвердити Україну як державу української нації, де українці стануть господарями своєї землі.
Слава Андрію Мельнику!
Слава Україні!