Олександр Вакуленко, фото автора.
Бібліотеки містять унікальні скарби безцінних знань, які сприяють розвитку рідної культури. Особливо це відчувається у Дубов’язівській бібліотеці Конотопського району Сумської області. Адже тут ніби перебуваєш у чарівному світі мистецтва, зі своєю затишною кімнатою народного вжитку – Українською Світлицею.
Директор цього бібліотечного закладу Олена Путраш розповідає:
,,Наш Комунальний заклад ,,Дубов’язівська публічна бібліотека’’ було створено у 2018 році. Жителі навколишніх сіл мають гарну нагоду поринути у захоплюючий світ друкованого слова. Для них це є важливим простором спілкування, де вони, крім читання, переглядають фільми, малюють, ліплять, грають в ігри, розробляють цікаві проєкти. Це й не дивно, адже бібліотеки завжди були чимось більшим, ніж просто зібранням книг, газет, журналів… Вони є вагомим центром духовного життя, територією культури, місцем де відвідувачі крім знань та інформації отримують своєрідний ,,бальзам для душі’’.
Цьому сприяють два гуртки, які працюють на базі нашого закладу. Це клуб за інтересами ,,За покликом душі’’ та любительське об’єднання з образотворчого мистецтва ,,Самоцвіт’’.
Дійсно обдаровані люди у вільний час усе своє уміння вкладають у творчість, улюблене заняття. До розмови долучається керівник цих самобутніх гуртків, талановита художниця, переможниця багатьох мистецьких конкурсів та фестивалів Валентина Івашко, яка зазначає:
,,Сама я малюю за покликом душі. Й символічно, що саме таку назву має один із наших творчих колективів – клуб ,,За покликом душі’’ у якому займається десять дорослих та семеро дітей. У такому складі ми розвиваємо народні ремесла, виготовляємо різноманітні декоративні вироби під #Творчості_немає_меж. А також займаємося волонтерською діяльністю, яка необхідна у наш час під #Ми_на_волонтерському_фронті та під #Зігрій_солдата в соціальній мережі Фейсбук.
Доволі активно діє й любительське об’єднання з образотворчого мистецтва ,,Самоцвіт’’. Перші його заняття розпочалися у січні 2021 року й передбачають початковий, основний та вищий рівень навчання. Але якщо спочатку заняття у старшій групі відвідували дванадцять дітей, то війна внесла свої корективи. І нині їх – семеро. У минулому році утворилася й молодша група у складі п’ятнадцяти діток.
Війна не зупинила нашу діяльність. Навіть під час окупації я проводила заняття у Фейсбуці під #Малюйте_з_нами. І з нами малювали діти майже з усіх областей України. В той час я намагалася відволікти дітей від тих страшних подій, які відбувалися в країні. Й отримувала за це слова підтримки та вдячності.
Звичною справою для нас є участь в конкурсах, фестивалях. Саме на таких творчих заходах з’являється можливість продемонструвати наші мистецькі роботи. Про це можна багато розповідати. Я натомість хочу зупинитися на досягненнях в номінації ,,Живопис’’ нинішнього 2023 року. А їх також достатньо.
Наш вихованець Артем Піддубний зайняв перше місце на Всеукраїнському двотуровому конкурсі мистецтв ,,Різдвяна Україна’’ та друге місце на Всеукраїнському двотуровому фестивалі-конкурсі мистецтв ,,Країна Кобзаря’’. Олександр Руденко посів друге місце на міському конкурсі дитячої ілюстрації ,,Тарасові шляхи’’ (м. Конотоп). Юлія Зозуля – володарка першого місця, а Вероніка Ганзя – другого місця на Всеукраїнському двотуровому конкурсі майстрів та художників ,,Мальвнича Україна’’. У Поліни Дедерко – перше місце на Всеукраїнському двотуровому фестивалі-конкурсі мистецтв ,,Україна Єдина’’. І нарешті Відкритий двотуровий багатожанровий фестиваль ,,Конотопські відьми. Контрнаступ’’ приніс дипломи переможців Юлії Зозулі, Валерії Пилипенко, Кірі Завгородній та Віолетті Янчук.
Долучаємося ми й до мальовничих проєктів. Нещодавно усі гуртом розмалювали автобусну зупинку ,,Дубов’язівка’’ на трасі Конотоп-Суми. Виконали й більш об’ємну роботу – розмалювали огорожи аграрного підприємства ТОВ ,,БІО ЛАТ’’ в селі Сахни та смт Дубов’язівка. Ці розписи доволі великих розмірів – два на шість метрів. Тому вони здалеку приваблюють погляди людей поліпшуючи їм настрій’’.