244 дні оборони Донецького аеропорту

Олександр Вакуленко
Фото автора
Запекла боротьба за Донецький аеропорт – це символ героїзму та звитяги українських захисників. Це боротьба за територіальну цілісність України, боротьба проти московського імперіалізму та тероризму.
За уточненими даними захист Донецького летовища тривав 244 дні. На два дні довше, ніж вважалося раніше. Після підступного підриву будівлі нового терміналу, ще два дні, до 23 січня 2015 року включно сім бійців під командуванням Максима Ридзанича ,,Адама’’ утримували приміщення пожежної частини аеропорту, наводячи жах на ворогів. Залишили вони свою позицію тільки після наказу, замінувавши увесь периметр.


20 січня 2021 року відбувся онлайн-марафон ,,Доба пам’яті’’ присвячений захисникам Донецького аеропорту.
Вранці наступного дня загиблих кіборгів вшанували в Києві у Міністерстві оборони України. Потім – на місцях поховань. Вдень у Михайлівському Золотоверхому соборі відслужили панахиду за полеглими героями.
Ввечері в пам’ять про кожен день захисту Донецького аеропорту біля Стіни Пам’яті полеглих захисників України в російсько-українській війні, кіборги, волонтери, активісти запалили 244 лампадки й виклали їх у формі диспетчерської вежф аеропорту. Ця інсталяція набула настільки вражаючого вигляду, що одразу викликала хвилюючі почуття вдячності за неймовірні зусилля, які проявили українські воїни. Не даремно їх називають кіборгами. Ця величезна свіча пам’яті стала нагадуванням, що в українців живе безстрашний ген лицарів, здатних захистити свою Батьківщину.
Керівник Всеукраїнської громадської організації ,,Об’єднані війною. 90-й батальйон’’, радник голови Київської облдержадміністрації у справах учасників АТО/ООС Віталій Баранов зазначив, що лампадки написом ДАП 244 виклали також у Кропивницькому, Вінниці та Рівне. А в Деражні на Хмельниччині запустили у повітря 244 жовто-блакитних кульок.
Організатором пам’ятних заходів вшанування захисників Донецького аеропорту в Києві виступило ВГО ,,Об’єднані війною. 90-й батальйон’’. Допомогу здійснили ГО Родини ,,Небесної Сотні’’ та Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді Оболонського району міста Києва.