Щоденник учасника експедиції «Українське море» (1992-1993). Частина четверта

Леонід Осипчук

Леонід Осипчук

Учасникам експедиції
«Українське море» присвячується

(продовження)

 

6 грудня 1992 року (неділя). Порт Пірей – Афіни.

7.00 год. Під’йом, сніданок. Штормова погода. Збираємося на зйомки в Акрополь. Їдемо на метро. Вартість – 75 драхм. Метро чисте.

Метро Афіни

Біля Акрополя в старому місті − базар.  Тут торгують товарами навіть від наших країв.

Зйомки в Акрополі тільки з дозволу.  Можна робити лише фотозйомки.  Зустрілися з кореспондентом  газети  «Київські новини» Яковом Петровичем, його зятем Манойлісом і донькою Електрою. Вони і були нашими гідами під час екскурсії по Парфенону.

Парфенон

В обід припустився дощ, перечекали в метро і поїхали на «Еней». Гостям було цікаво. Сказали, що матеріал про експедицію вийде в газеті у січні місяці.

Увечері вже нікуди не виходили, а взялися чистити картоплю і готувати вечерю. Вечеря вийшла на славу. Борщ і рагу. Підсмажили трохи картоплі і млинців.

Вночі на вахту з 2-ої до 3-ої год. ночі, але чергую і за Бориса (Борис Бойко – прим.  Авт.) до 4-ої год, бо не спиться.  Манько (Льоня – прим. Авт.) – з 4.00 год. до 5.00 год.

 

7 грудня 1992 року (понеділок). Порт Пірей – Афіни.

8.00 год. Під’йом, планів багато. Частина знімальної групи, мабуть, поїде в Акрополь на зйомки, я ж залишуся на судні, повинен приїхати якийсь меценат. Думаю, поговоримо про фільмопродукцію. Борис збирається в Афінський університет.

Я поки-що вирішив зайнятися прибиранням, замазкою щілин на палубі, бо кока під час великих хвиль заливає. Усе зробив, а гостей все немає. Борис теж не поїхав в Університет, бо не домовилися, коротше кажучи, день якийсь невдалий. Тож вирішили піти в храм Святого Миколи, але й туди запізнилися.

Храм св. Миколи

Ще раз переконався в тому, що в понеділок не можна розпочинати ніяких справ. Ну що ж, завтра все зробимо, або спробуємо зробити.

8 грудня 1992 року (вівторок). Порт Пірей – Афіни.

8.15 год. Піднялися, поснідали, поки розібралися з планами на день, то вже і 10.00 год.

11 членів екіпажу відбули на зйомки в місто. Відзняли панораму Акрополя, потім пройшли вулицями старого міста.

Магазини забиті товарами, але купують дуже мало. Тут, в основному, заробляють на туристах влітку на цілий рік а потім самі їдуть десь на заробітки чи на відпочинок.

Біля будівлі Парламенту зняли момент зміни почесної варти біля могили невідомого солдата. Дуже цікаві кадри!

Почесна варта

Тут група розділилася. Я з трьома членами екіпажу пішли до Університету, друга частина поїхала на «Еней». Сьогодні мені для кіногрупи виділили 2000 драхм (10 доларів США). Відчув гроші в кишені, хоча і не потратиш на себе, але вже почуваєшся людиною.

Офіційну зустріч в Університеті було призначено на завтра. Дуже потрібна зустріч для презентації Університету «Києво-Могилянська Академія», а також кіностудії «Дана».

 

9 грудня 1992 року (середа). Порт Пірей – Афіни.

8.10 год. Під’йом, сніданок (гречана каша з тушонкою), збір і поїздка до Афінського національного університету.

Національний університет

До Університету доїхали на метро по 75 драхм. Потрапили на вручення дипломів, тому з ректором зустрічаємося завтра об 11.00 год. Зайшли в Національну бібліотеку, теж домовилися про зустріч з директором на завтра. Домовилися ще про зустріч в Академії наук і також на завтра. Залишається тільки відвідати музеї та подивитися на вітрини.

Один музей зачинений, у військовому побували.

Військовий музей

Роздивлялися вітрини магазинів, товарів дуже багато, а покупців дуже мало. У ресторанах відвідувачів можна на пальцях перерахувати. Тарас Максим’юк (колекціонер із Одеси – прим. Авт.) пригостив пивом, я купив три пироги з начинкою. Цікава річ – продавець бере з вітрини, а потім підігріває. Маленька деталь, але приємно.

Вечеряємо картоплею з м’ясом. Погода штормова, сильний вітер, але тепло.

 

10 грудня 1992 року (четвер). Порт Пірей – Афіни.

8.20 год. Під’йом, сніданок, повинен бути напружений день.

Їдемо на метро. Біля Національної бібліотеки на нас чекає дружина Маноліса – Олександра (була нашим перекладачем – прим. Авт.)

Нас одразу прийняв Генеральний секретар Афінської академії наук, спілкувалися десь із годину. Пообіцяв підтримку у створенні фільму про грецьке коріння в Україні. Усі витрати беруть на себе. Зустріччю задоволені.

Академiя_наук

В Афінському університеті теж відбулася приємна зустріч з ректором. Він передав  вітання ректору Києво-Могилянської академії Вячеславу Брюховецькому.

Потім поїхали на телебачення. Домовилися про співпрацю, але необхідні анотації фільмів студії «Дана» англійською мовою і лист. Студія розташована в другому кінці Афін, тож поверталися автобусом околицями міста. Ті ж заводи і фабрики, те ж сміття.

Сьогодні, мабуть, вийдемо в Патри.

Залишити відповідь