Україно-американський благодійний проект «Незабутня Квітка»

Українська Американська Координаційна Рада ГО «Незабутня Квітка» (м. Львів) та продюсер Алекс Гутмахер (США) за підтримки Міністерства культури України представляють ювілейні заходи з відзначення 65-річчя з дня народження американської співачки з українським серцем КВІТКИ ЦІСИК (1953−1998).

…Вона була на батьківщині лише раз. 1993-го. Через п`ять років американська співачка українського походження Кейсі Цісик відійшла у засвіти, не доживши до свого 45-річчя п`ять днів. Її добре знала і чула вся Америка, американці навіть підрахували, що голос Квітки Цісик лунав 22 мільярди разів в різних радіоефірах, з екранів кінотеатрів, на телебаченні. Згодом вона прийшла і до нас – унікальним колоратурним сопрано зазвучали у її виконанні «Два кольори», «Я піду в далекі гори», «Чорнобривці»… Коли вслухаєшся в її тонкий, чистий та прозорий голос, де лише легкий акцент видає закордонну співачку, – кожного разу відкриваєш її по-новому, а її пісня надихає.

5 квітня о 19:00 в рамках благодійного проекту в Українському домі буде представлено постановку музичного монологу-притчі на одну дію «Я − Квітка»

Режисером-постановником монодрами «Я – Квітка…» став Валерій Невєдров, народний артист України, керівник театру «Київ». Виконавицею головної ролі – Вікторія Васалатій, артистка театру імені Івана Франка, лауреат театральної премії «Золота пектораль», лауреат міжнародних конкурсів вокалістів. Роль Едді грає (буквально – протягом усього спектаклю наживо звучить гітара) рок-музикант, гітарист гурту «Yurcash/Юркеш» Юрій Кондратюк.

Основою тексту моновистави стала музична п’єса-монолог «Квітка Цісик. Туга за Україною» Тетяни Череп-Пероганич, сучасної української поетеси, лауреатки українських і міжнародних літературних премій.

Виконавиця головної ролі костюм змінює двічі: спершу це демократичне американське дівча у джинсах; згодом, через увиразнення туги за Україною та туги за життям, що відходить, головна героїня виходить до глядачів у пишному вінку та вишиванці. Журлива пісня «Журавлі», у яку актриса Вікторія Васалатій вкладає неймовірну енергетику, звучить як реквієм за Квіткою Цісик.

Музична тема вистави, розкрита через пісні Квітки Цісик у виконанні Вікторії Васалатій, через віртуозну гру Юрія Кондратюка і мелодії, дібрані у запису, звучить в унісон темі трагічного світовідчуття світлого таланту Квітки Цісик.

А 6 квітня о 17:00 в Українському домі відбудеться благодійний концерт «Квітчині колискові» за участі:

  • Людмили Фесенко та Брії Блессінг з США;
  • Кіри Мазур;
  • Павла Грищенка (баритон);
  • Кирила Стеценка;
  • соціально-мистецького Центру ім. Квітки Цісик з міста Чорноморськ (мистецький керівник − Світлана Кучеренко);
  • дитячого фольклорного театру «Дай Боже» (мистецький керівник − Ольга Мельник).

Частина квитків буде безкоштовно надана в Центр соціальної реабілітації для дітей з інвалідністю. Оскільки усі жінки сім’ї Цісиків померли від страшного діагнозу – раку грудей (в 1994 р. – мати Іванна, у 1998 р. – Квітка Цісик, у 2003 р. – сестра, піаністка Марія), − усі концерти проекту проводяться як соціально-благодійні. Тож, традиційно кожний захід проекту «Незабутня Квітка» є не тільки культурно-мистецьким, освітнім, а насамперед – благодійним.

Частина коштів від продажу квитків на заходи завжди перераховується в онкоцентри − для профілактики та лікування раку молочної залози серед жінок України.

 

Придбати квитки можна тут: https://kontramarka.ua/uk

Довідки за тел.: (044) 223-02-83

Джерело: Український дім © www.icc-kiev.gov.ua

 УКРАЇНСЬКИЙ ДІМ − ЦЕНТР НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕЇ | вул. Хрещатик 2, Київ, 01001, Україна.

http://www.icc-kiev.gov.ua/agenda/ukrajino-amerikanskij-blagodijnij-proekt-nezabutnya-kvitka

Залишити відповідь